Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z fotelem kierowcy


Roman1972

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,

jako nowy użytkownik niniejszego forum i posiadacz Nissana Qashqaia zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu (mimo poszukiwań niestety nie znalazłem żadnych informacji na ten temat):

Opis stanu faktycznego:

Auto jest garażowane. Przy pierwszym (w danym dniu) zajęciu miejsca za kierownicą siedzenie kierowcy jest twarde, zaś pozycja za kierownicą odpowiadająca moim oczekiwaniom.

Po kilku godzinach (8-9 godzin, auto stoi na parkingu, a więc nie jest użytkowane) fotel kierowcy staje się „miękki” i sprawia wrażenie zapadniętego. Ten objaw jest zauważalny w odniesieniu do siedziska, jak i oparcia.

Czy to ktoś z Państwa spotkał się z takim problemem. Jeśli tak, to proszę o informację co jest przyczyną takiego stanu rzeczy i jak temu zaradzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmęczenie kierowcy ciężką pracą? :ball:

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to wyższa temperatura tapicerki i gąbki. Spróbuj zaparkować w cieniu albo jeszcze lepiej pod ziemią i idź na długie zakupy. Po powrocie będziesz miał porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmęczenie kierowcy ciężką pracą? :ball:

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to wyższa temperatura tapicerki i gąbki. Spróbuj zaparkować w cieniu albo jeszcze lepiej pod ziemią i idź na długie zakupy. Po powrocie będziesz miał porównanie.

Dziękuję za tak szybką reakcję i udzielnie odpowiedzi na moje pytanie. Przyznam, że w pierwszej kolejności wziąłem pod uwagę zmianę temperatury jako ewentualną przyczynę prezentowanych objawów. Jak zaznaczyłem auto jest garażowane (parking podziemny), potem zaś stoi kilka godzin na „świeżym powietrzu”,  w różnych, obecnie wysokich temperaturach. Głównym problemem przy tak zmieniających się właściwościach fotela, jest właściwe ustawienie jego odległości od kierownicy oraz ustawienie lusterka wewnętrznego (raz siedzi się wyżej, raz niżej). Kwestią otwartą jest natomiast, czy tapicerka, w tym fotele powinny reagować na zmianę temperatury w tak znacznym stopniu. Inna rzecz czy istnie możliwość np. „usztywnienia” fotela poprzez wyminę gąbki względnie wykonanie innych czynności, które usuną omawiany problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość KRUChY_lodz

A ja się podczepię, bo ostatnio nie mogę znaleźć pozycji. Na początku wszystko ok, ale po dwóch - trzech godzinach strasznie bolą okolice nerek. Czasami pomaga podniesienie tyłu fotela bardziej do pionu, ale nie jest to wygodna pozycja na długą trasę. Może jakaś rada, jak ustawić fotel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...