Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pawelzygmunt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem posadaczem Nissana Qasqai 1.5dci 2010 r. 2 dni temu po odpaleniu silnika zobaczyłem ze z rury wydechowej wydobywa się biały dym o zapachu spalonego oleju. Po krótkiej chwili problem ustąpił lecz kiedy wracalem z pracy auto dwa razy szarpnelo i pojawiła się czerwona kontrolka silnika. Gdy dojechalem do domu wylaczylem i powtórnie wylaczylem silnik. Kontrolka zniknęła. Następnego dnia żona wróciła z zakupów a 15 min pózniej ja wybieralem się do pracy. Samochód nie oddalił. Krecilem przez ok 15 min i zero odzewu. Zadzwoniłem do dilera który kazał mi dzwonić po assistance. Po 2 godzinach zjawił się mechanik. Wsiadlem do samochodu i odpalilem go bez problemu. Dziś rano żona zadzwoniła ze w drodze do pracy znów zapaliła się czerwona kontrolka silnika. Nie wiem co z tym zrobić. Diler chce żebym przywiózł auto ale tylko wtedy gdy będzie paliwa się kontrolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca mają rację lub może źle się zrozumieliście. Jeżeli błąd występował to jest w pamięci komputera i da się go odczytać. Na tym polega diagnostyka komputerowa. Czekanie aż się pojawi i będzie jest bez sensu.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tez tak myśle. Na wszelki wypadek skocze w Poniedziałek do kolegi i podlaczymy go do komputera. Jak pojadę do dilera nie będzie mi sciemnial. Jakieś pomysły dlaczego zawiódł..????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić. 1.5 dCi miewają swoje humory, choć na ogół nie ma z nimi większych problemów. Możliwe, że któryś w wtryskiwaczy zaczął lać lub po prostu pada. Może jest jakiś problem z filtrem paliwa. Ciężko coś doradzić. W takim przypadku po pierwsze zczytanie błędów. Potem można myśleć co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij go do komputera i sprawdzisz dokładnie co było nie tak :) Ja mam kupiony za kilkadziesiąt złotych czytnik OBD bluetooth + oprogramowanie Torque w telefonie. Bardzo fajna i niedroga sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpialem. Wyskoczyly 2 bledy:

P1089 – O2 Sensor Circuit Slow Response in Lean Control Range or Issue with 4 WDP0087 - Fuel rail/system pressure - too low

Ktos mial juz cos takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila mechanik przyniosl mi w 1 kubeczku paliwo disel a w drugim to ci mialem w baku- disel zmieszany z benzyna. Jak to mozliwe? Jestem pewien ze Nie moglem sie pomylic uzupelniajac zbiornik. Niezle klocki. Jestem troche skonfundowany. Czy mozliwe ze tanie stacje sprzedaja cos takiego???? Najlepsze ze w zbiorniku zostalo mi ok 8 litrow wiec przed samym przyjazdem do mechanika zalalem 25 litrow disla. Cos tu mi nie gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, u mnie w 1.5dci biały dym pojawia się na gorącym silniku, srednio raz na mniej więcej 100km, tak po prostu, podczas normalnej jazdy.

Najciekawsze jest to, że nie wiadomo o co chodzi, a jeden z mechaników powiedział, że może to być nie szczelny jakiś tam simering w turbinie i sika olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...