Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

woda podcieka z rejonu tylnego pasa bezpieczeństwa


Bodek05
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Ostatnio zauważyłem że z prawej strony z tyłu tam gdzie ze słupka wychodzi pas dla pasażera w czasie deszczu pojawia się woda :(

pas jest suchy mam wątpliwości gdzie ona wpływa a co gorsze gdzie wypływa bo później znika po plastikiem po przepłynięciu tych kilku centymetrów (muszę chyba zrobić fotkę tego obszaru żeby nie było wątpliwości). Ruszałem ostatnio te gumki ochronne/elastyczne przy tylnej klapie bo sprawdzałem czy czasami wężyk od spryskiwacza nie pęka z używania ale był OK nie pamiętam teraz czy były one wklejone w blachę ale raczej nie tylko mają taki rancik. Ma ktoś pomysł gdzie szukać?

Edytowane przez Bodek05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu w profilu widzę że masz antenę z tyłu. Zabezpiecz najpierw antene. Bo resztę to uszczelki przy szybach /a w to wątpię/. Chyba że jest dziura w nadkolu. /Nie rozumię od jakiej wysokości robi się mokro/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje fotkę pomocniczą o jakie miejsce mi chodzi. Z rejonu anteny raczej na pewno nie bo podsufitka suchutka bardziej podejrzewam rejon tej giętkiej uszczelki przy zawiasie tylnej klapy ale ktoś może ma inne sugestie.

Niebieska kreseczka na fotce to oczywiście wskazałem gdzie pojawia się woda.

post-9455-0-07015600-1374436387_thumb.jpg

Edytowane przez Bodek05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołem po prawo idzie wężyk od spryskiwacza tylnej szyby i potem wchodzi w karoserię pod lampą i idzie do góry. Zdejmij gumową harmonijkę karoseria-klapa osłaniającą przewody i wężyk i spróbuj załączać spryskiwacz tylnej szyby. Może dojrzysz jakiś wyciek. Może również spływać do bagażnika.

Wiesz że Tinkę rozbierałem, więc masz tu fotkę jak idzie wężyk. 

Edytowane przez mirekg9
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź - wiem że rozbierałeś Tinkę :) też troszkę podejrzewam spryskiwacz, jadę w sobotę na wieś i jak komary pozwolą :( to rozbiorę i sprawdzę.

Ostatnio nie zerkałem zbyt dokładnie a na koniec zimy padł mi przekaźnik od ogrzewania szyby i dopiero będę go teraz wymieniał więc warto mieć sucho bo kto wie co było przyczyną  jego zgonu. Wiem że on jest z przodu przy nogach kierowcy ale jakies zwarcie itp przy szybie mogło mu pomóc...  Swoją droga jeśli to spryskiwacz poszedł to domyślam się skąd mam rdzę idealnie na rancie nad tylnim tłumikiem moze tam ogrzewać jakąś zgromadzona wodę i to przez dłuższy okres czasu :( brak kanału to takie późne odkrycia czasami. Bo bagażnik suchy więc woda mogła powędrować inaczej.

Edytowane przez Bodek05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Czy znacie jakiś sposób, na "sklejenie" pękniętego wężyka? Czy kupić jakąś złączkę? Wężyk mam pęknięty właściwie w gumowej panewce przy klapie od bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącznik ten czarny harmonijkowy mi przeciekał jak go ruszyłem przy konserwacji profili zamkniętych puszczał wodę i też się lało do bagażnika ale znalazłem i silikon dał radę:-)wężyk mam w całości do spyskiwacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącznik ten czarny harmonijkowy mi przeciekał jak go ruszyłem przy konserwacji profili zamkniętych puszczał wodę i też się lało do bagażnika ale znalazłem i silikon dał radę:-)wężyk mam w całości do spyskiwacza.

 

A to zmienia postać rzeczy, bo już myślałem że wężyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak dokładnie tak jak się ruszy ten gumowy łącznik/harmonijkę to lepiej go podkleić klejem (ja skleiłem takim do połączeń metalowo-gumowych za ok 6 zł tubka) lub silikonem bo już chyba traci elastyczność :(

Ja przez to że chciałem posprawdzać właśnie stan wężyka i przewodów zrobiłem sobie krzywdę a raczej Tince bo woda zdemolowała trochę miejsce nad nadkolem, jak się dokopię do fotek to wkleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie tak jak się ruszy ten gumowy łącznik/harmonijkę to lepiej go podkleić klejem (ja skleiłem takim do połączeń metalowo-gumowych za ok 6 zł tubka) lub silikonem bo już chyba traci elastyczność :(

Ja przez to że chciałem posprawdzać właśnie stan wężyka i przewodów zrobiłem sobie krzywdę a raczej Tince bo woda zdemolowała trochę miejsce nad nadkolem, jak się dokopię do fotek to wkleję.

 

Rób fotki, rób i to jak najwięcej.

Może nawet będzie na nich widać jakieś małe szczegóły różniące się np. między 1,8 a 2,2.

Jak będziesz robił zdjęcia nadkoli-bagażnika od wewnątrz, to zrób i fotki złączek jakie napotkasz. Zawsze się to przyda.

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane fotki, chociaż niechętnie na nie patrzę ale cóż stało się dobrze że i tak w miarę wcześnie to odkryłem i zrobiłem przed kolejną zimą (2013/2014). Muszę tam jeszcze zrobić jakieś poprawki tego roku ale wtedy naprawiłem tak jak miałem czasu i środków pod ręką. Czyli szorowanie szczotą > oczyszczenie> hammerite (ładnie chwyciło) i potem dałem taką łatkę dekarską (folia ochronna + coś na bazie smolistej)

Jak widać tam gdzie woda płynie a nie stoi blacha jest jak nowa ale tam gdzie stoi to  :mad:

post-9455-0-56542100-1398894958_thumb.jpg

post-9455-0-11157100-1398894979_thumb.jpg

post-9455-0-64307300-1398894997_thumb.jpg

post-9455-0-52234000-1398895016_thumb.jpg

post-9455-0-59768200-1398895040_thumb.jpg

post-9455-0-00017900-1398895066_thumb.jpg

Edytowane przez Bodek05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...