Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie włącza się sprężarka klimy.


N.Y.D.P.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nissan Qashqai -  dzisiaj klima przestała chłodzić. Myślałem, że to winna czynnika i pojechałem do serwisu w celu jego wymiany (4 latek) w serwisie powiedzieli, że czynnik pełny tylko nie włącza się sprężarka. Jak zweryfikować w czym tkwi problem?

Edytowane przez N.Y.D.P>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo nie wiadomych. Może być czujnik temperatury, sprzęgło sprężarki, lub usterka mechaniczna/elektryczna. Klima automatyczna czy manualna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ auto - klimatronic. Po przeczytaniu postów jak trudno wymienić filtr kabinowy to nie jestem pewien czy w  ogóle mi go wymieniali podczas serwisów klimy raz w roku. :( Czujnik temperatury jest chyba o.k bo zmniejsza i zwiększa obroty nawiewu kiedy ustawię na 28+ i zmienię na 22 ( przy schładzaniu kabiny - otwarte okno w czasie jazdy)

Edytowane przez N.Y.D.P>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr kabinowy nie może powodować nie włączania kompresora. Jest jeszcze czujnk klimy, który np. powoduje, że poniżej pewnej temperatury zewnętrznej kompresor się nie załącza lub załacza się dużo rzadziej. Ciężko tak zgadywać. Klimę musi sprawdzić specjalista - domowym sposobem raczej się tego nie da załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sprezarke byla CICHA akcja serwisowa ;)

Wymieniaja nawet po gwarancji ale tylko gdy klient skarzy sie na jej zle dzialanie...

Nic Ci nie powiedzieli w serwisie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sprezarke byla CICHA akcja serwisowa ;)

Wymieniaja nawet po gwarancji ale tylko gdy klient skarzy sie na jej zle dzialanie...

Nic Ci nie powiedzieli w serwisie? :)

Nie wiem czy się złapie. Nissan produkcja 2008, rejestracja 04.2009. 74 tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" data-cid="934136" data-time="1374432624">

Nie wiem czy się złapie. Nissan produkcja 2008, rejestracja 04.2009. 74 tys km

>PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiadomo. Byłem w serwisie i po zdjęciu sprężarki okazało się, że cewka sprzęgła się przepaliła dodatkowo na trzpieniu były bicia koła zamachowego. Koniecznością była wymiana przedniego korpusu sprężarki i cewki oraz serwisant zalecił wymianę łożyska bo już wszystko było zdemontowane.

Naprawa z robocizną:

1 cewki sprężarki + wymiana czynnika - 450 zł

2 filtr kabinowy + łożysko+ korpus sprężarki (chińczyk) - 200

Tot: 650 zł - trochę boli ale wszystko działa.

 

Czas pracy około 3 godzin.

 

Nissan Qashqai - 4 lata, 74 000 tys. km - dość mały przebieg na taką awarię.

Edytowane przez N.Y.D.P>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...