Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Latająca gałka biegów na biegu jałowym (brak stabilizacji na środku)


smagi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma  problem po skończonej podróży, stwierdziłem że gałka od biegów po pociągnięciu w którąś stronę nie wraca na sam środek w położenie wyjściowe tylko pozostaje tam gdzie została zostawiona i słychać przy tym jakby blaszka, sprężynka lub coś innego ocierało o podwozie pod gałką biegów. Biegi wchodzą płynnie, niema skoku po puszczeniu gazu w czasie jazdy lub gwałtownemu dodaniu gazu, gałka jest osadzona stabilnie nie można jej wyciągnąć do góry ani wepchnąć w podwozie. W październiku 2012 wymieniałem łożyska w skrzyni biegów po wymianie do tej pory było wszystko ok. Jak się domyślam gałka biegów jest stabilizowana za pomocą jakiś sprężynek. Ale zanim zacznę grzebać lepiej spytać się kokoś bardziej doświadczonego. Proszę o pomoc i dzięki. Jak by ktoś miał problemy ze skrzynią biegów zauważył skok gałki biegów podczas jazdy przy stałej prędkości i po nagłym dodaniu gazu gałka wykonała widoczny ruch z chęcią pomogę ( początek wyrobionych łożysk luzy na łożysku warto się zainteresować bo później będzie tylko drożej ).  POZDRAWJAM

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skrzynie są takie same jak w N16 to odciag na bieg 1/2 blokuje sprężynka, którą się sypie, natomiast na 5/R to skrzynia powinna blokować. U mnie już jest ok, natomiast jak mi dźwignia latała jak drzewo na wietrze to wyszły luzy na wybieraku.

U Ciebie podejrzewam brak sprężynki i tyle;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skrzynie są takie same jak w N16 to odciag na bieg 1/2 blokuje sprężynka, którą się sypie, natomiast na 5/R to skrzynia powinna blokować. U mnie już jest ok, natomiast jak mi dźwignia latała jak drzewo na wietrze to wyszły luzy na wybieraku. U Ciebie podejrzewam brak sprężynki i tyle;)

Napisz więcej o tych luzach na wybieraku jeśli możesz. Objawy w czasie jazdy czy są kłopoty z wkładaniem biegów itp. dlaczego sugerujesz że to tylko sprężynka byłoby fajnie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smagi, w mojej Tinie objawy były identyczne. Okazało się, że to właśnie pękła sprężynka. Kwestia dobrania długości i twardości sprężyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem sprężynki i z biegów 1/2 dźwignia nie wracała i sobie dyndala do srodka.

W momencie wybicia biegu jest sztywno, to taki odbojnik jakby. Można z tym jeździć Ale wg mnie lepiej zrobić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki teraz jestem na wczasach. Jak dam radę podjechać na jakiś kanał to usunę usterke. Bałem się że jest to coś poważniejszego ale jak zdejmę starą sprężynę to sobie coś dopasuję jeszcze raz dzięki dam znać o finale tej usterki pozdrawjam. SMAGI

Edytowane przez smagi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zna ktoś wymiary sprężyny do 5ciobiegowej skrzyni od 2,2di?

Bo jeżdżę z latającą już prawie rok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymontuję to podam i opiswzę jak poszło w mojm przypadku. Będę robił jutro, dzisiaj znalazłem kanał najazdowy, poruszyłem 4 śruby od osłonki aluminiowej są całe zardzewiałe ale się odkręcają. Trzeba zastosowa czyszczenie oraz WD-40 i powinno być ok zobzczymy co jest pod osłonką, oby było bez kłopotów i niespodzianek. Nie mam pojęcia gdzie dokupić tę sprężynkę pewnie trzeba będzie dorabiać.



Witam zrobiłem. Końcówka sprężynki pękła więc z tej strony pękniętej poprostu zrobiłem haczyk sprężynę troszkę rozciągnołem i założyłem, jest ok. Zobaczymy na jak długo, pozdrawiam. Sprężyna ma ok 5 cm ale jeśli ruszasz gałką biegów na boki przy wyłączonym silniku i słyszysz że coś ociera o osłonkę to znaczy że sprężynka jeszcze jest i możesz ją wykożystać. Jak czytałem na innym forum wykorzystywali sprężyny z leżaka :)

Edytowane przez smagi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.. u mnie coś chrobotało, ale ostatnio nie sprawdzałem :D

A wczoraj znajomy zepsuł mi leżak, więc w razie czego sprężyny mam xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...