Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tłumik do Tiidy


Gość tarantula83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tarantula83

Witam mam ogromną prośbe czy jest ktoś w stanie mi pomóc w sprawie sportowego tłumika do Nissana Tiidy Hatchback nie mam pojecia gdzie mogę dostać taki jeżeli jest ktos w stanie mi pomóc . Najlepiej jakby było to z Wrocławia lub okolic . :) Dziekuje za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Co rozumiesz pod pojęciem "tłumik sportowy" ??

 

Najprostsze jest kupic normalny tłumik a potem sportową końcówkę

 

Znajdziesz tego trochę na znanym portalu handlowym

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sportowy czyli jak bede jechal ulica to wszystkie alarmy beda sie włączały :D ma buczeć

 

na stronie jednej z firm ,widziałem info,że poszukują tiidy na wzorzec do skonstruowania tłumika.Dla osoby która da swój samochód na pomiary PREFERENCYJNE warunki na wydech.Niestety nie moge teraz znaleźć jaka to była firma.znalazlem tylko pathfinera i micrę na tych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ok tłumik założony z mercedesa AmG koszt 650 zł pieknei chodzi jakbys ktos chcial namiary pisać :)

Cały czy tylko tył i czy dużo przeróbek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No i dopadło mnie.... tłumik mi przerdzewiał (coś wcześnie ). Gdzie można zakupić coś w rozsądnej cenie (na Alledrogo nie ma ,Bosal też nie ma w ofercie)

Może ktoś wie z czego da się dopasować coś podobnego, może wystarczyło by przyspawać w innym miejscu wieszaki.

Aby przede wszystkim flansza pasowała.

Edytowane przez jerzyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech oryginał kosztuje 197euro (tylny 1.8-sedan)Myslę że w każdym wiekszym zakładzie ,dobiorą coś ,co pasuje.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, czy oni ściągają te tłumiki z Meksyku?

za tę kasę to tłumikarz zrobi z nierdzewki i jeszcze na rurę wystarczy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś wymyslisz to napisz.A u mnie o dziwo (2007/2009) zero śladów korozji na tłumikach,ale powierzchowna jest widoczna na rurach.(auto nie garażowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie przerdzewiał tłumik tylko odpadła rura od flanszy, mechanik pospawał mi to troszkę i szukam. Gość w sklepie twierdzi iż podebrał by coś od Peugeota. Zapewne mocowanie i wieszaki by trzeba podspawać. Po świętach już się za to wezmę , nie mam narazie czasu. A rocznik 2008 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

u mnie nie przerdzewiał tłumik tylko odpadła rura od flanszy

 

U mnie też. Spec od tłumików przyspawał i póki co trzyma się ale ... szukam czegoś co by pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam  bardzo serdecznie !

Niestety musze wymienic tlumik w mojej Tiidzie Hatchback 1.6 2008 i kompletnie nie moge znalezc zadnej oferty. Na allegro nic, sklepy internetowe to samo. Szukalem rowniez na ebay'u ale tam same ze Stanow Zjednoczonych. Bardzo prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  bardzo serdecznie !

 

Niestety musze wymienic tlumik w mojej Tiidzie Hatchback 1.6 2008 i kompletnie nie moge znalezc zadnej oferty. Na allegro nic, sklepy internetowe to samo. Szukalem rowniez na ebay'u ale tam same ze Stanow Zjednoczonych. Bardzo prosze o pomoc

 

Wydaje mi się, że powinien pasować tłumik od Note 1,6 bo to chyba te same silniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu są nr bosala,ale czy w Polsce je dostaniesz,nie wiem.A pospawać nie idzie?Tuby są z nierdzewki i jak co to idą tylko na łączeniach rur.Jak nie to jedź do specjalistycznych firm ,na pewno coś dopasują.Oryginaly widziałem w Germani,ale były drogie.

 

http://www.fcpimport.com/Nissan-parts/Versa/Exhaust-Muffler/?year=2007&m=1&e=2121

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Zgadza się. Brak jest tłumików do Tiidy. Ostatnio zjawiłem się u mechanika z głośnym tłumikiem. Całe szczęście padła tylko uszczelka pomiedzy tłumikiem końcowym a środkowym. Mimo to, po dokładnych oględzinach okazało się, że żywot układu wydechowego dobiega końca. Na moją prośbę sprawdzili dostępność elementów układu wydechowego do Tiidy - no i zonk - tłumików brak. Trochę się zdziwiłem bo za naszą wschodnią granicą całkiem spora liczba Tiid jeździ. Na pocieszenie szef firmy powiedział, że w przypadku rozszczelnienia układu wydechowego, mam do niego przyjechać i w ostateczności dopasują lub dorobią. A jeżdżę do nich ponad 10 lat i są OK - www.kalinski.pl  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć

Ja też mam tłumik do wymiany - środkowy i końcowy - całkowicie przerdzewiał. Koszt nowych części to prawie 2000 zł. I w dodatku nie mają ich w serwisie. Okres oczekiwania "nieokreślony" (jak się wyraził sprzedawca na Wilanowskiej). 

Szukałam na niemieckich stronach - lipa. Spec od tłumików proponuje mi łatanie tego co mam. Nie bardzo mi się to podoba, bo zapewne nie uciszy to warkotu jaki teraz mam z układu wydechowego. Wolałabym dopasować coś nowego z innych modeli.

Macie jakieś nowe doświadczenia w tym temacie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tiidą jest tragedia  w Polsce, zamienników brak !

Tylko zostają oryginały sprowadzane przez ASO nissan od Meksykanów 

Ja osobiście jestem za oryginałem przy układzie wydechowym  bo wiem jak kończy się dorabianie nawet z kwasówki.

Zobacz ofertę Utera może coś dopasujesz na końcowy.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poserfowałam nieco po stronach zza wschodniej granicy. Wygląda na to, że tam nie mają problemów z częściami do TIIDY. Spróbuję się dowiedzieć jakie mają ceny oryginalnych tłumików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem za oryginałem przy układzie wydechowym  bo wiem jak kończy się dorabianie nawet z kwasówki.

 

Możesz coś więcej powiedzieć co jest złego w dorabianiu tłumika(szczególnie z stali nierdzewnej)? Nie mam w tym temacie żadnych doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały układ wydechowy jest obliczony na prace silnika tz sprężania.

Ja miałem taką sytuacje ze jak przerdzewiał mi tłumik końcowy w Almerze, to założyłem nie oryginalny i dynamika silnika odeszła w zapomnienie chciałem to skorygować przez kompa ale nic to nie dało, nawet zaczęła kopcić, a silnik był zdrowy .

A z kwa sówki to jest taki pożytek że nie rdzewieje, ale szalenie drogo, a  dostosowanie układu sprężania  silnika to bardzo trudne.

Nawet system wlotów powietrza jest obliczany jaka szerokość i długość wystarczy skrócić i silnik traci na dynamice i poprawnej pylnej pracy.

Oryginał to oryginał  wole zapłacić drożej i kupić oryginał i mieć te same sprężania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały układ wydechowy jest obliczony na prace silnika tz sprężania.

Ja miałem taką sytuacje ze jak przerdzewiał mi tłumik końcowy w Almerze, to założyłem nie oryginalny i dynamika silnika odeszła w zapomnienie chciałem to skorygować przez kompa ale nic to nie dało, nawet zaczęła kopcić, a silnik był zdrowy .

A z kwa sówki to jest taki pożytek że nie rdzewieje, ale szalenie drogo, a  dostosowanie układu sprężania  silnika to bardzo trudne.

Nawet system wlotów powietrza jest obliczany jaka szerokość i długość wystarczy skrócić i silnik traci na dynamice i poprawnej pylnej pracy.

Oryginał to oryginał  wole zapłacić drożej i kupić oryginał i mieć te same sprężania.

Dzięki za odpowiedź. Myślałem, że o coś innego chodzi.

Układy odprowadzenia spalin i tłumienia hałasu gazów wylotowych oblicza się dla danych warunków pracy i nie są to specjalnie skomplikowane obliczenia. 

Co innego dobieranie "na oko" żeby wpasować się w miejsce starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...