Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wnętrze JUKE'a udodoskonalenia dodatki personalizacja


Designer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Klubowiczów

Jest wiele wątków na naszym forum poświęconych różnym zagadnieniom, zabrakło typowo praktyczno technicznego (że tak powiem) wątku dla tych co lubią mieć auto indywidualne spersonalizowane i lubią sami podziałać przy samochodzie...

 

Niektórzy z Was pamiętają mój post o moim sposobie powiększenia przestrzeni bagażowej to był początek zmian wnętrz mojego JUKA... czas na kolejne....

 

Od pewnego czasu marzyły mi się czrne skóry w aucie ale firmowe obszycia nissana to tylko niskogatunkowa derma... Ogólnie nic nie mam przeciwko sztucznej skórze bo ta się w samochodzie lepiej sprawdza od naturalnej pod względem wytrzymałości i trwałości. Szkoda tylko że na forum usterki pojawiają się narzekania ludzi, którzy wymieniali dwukrotnie oryginalne obszycia w rocznym aucie... więc chyba nie tędy droga...  Kolega dał mi namiar na skóry szyte na miarę ale ten wariant też odpadł ze względu na niewłaściwe atesty (nie wiadomo czy nie opóźnią działania bocznych poduszek powietrznych.... Po długich poszukiwaniach w internecie znalazłem coś takiego j/n i postanowiłem przetestować (na prośbę Ewelineczki i Rafioninio)...

 

 

post-70986-0-02372900-1374925177_thumb.jpg

 

Opis produktu: zwykłe pokrowce z wysokogatunkowej skóry ekologicznej co prawda także jest to sztuczna skóra, ale nieporównywalnie lepszej jakości od tej którą proponują nasze salony dla JUKE'a Cena jest śmiesznie niska 244 zł z dostawą do domu...

 

Plusy - tanie rozwiązanie dające bardzo dobry efekt wizualny i użytkowy chroni oryginalną tapicerkę przed deszczem śniegiem etc. skórka jest delikatna, miękka i przyjemna w dotyku i co najważniejsze jest perforowana i podszyta na piance więc oddycha nie gorzej od naturalnej siedzi się wygodnie i miło trochę nie pasują mi nadmiary na zagłówkach, ale moze w eksploatacji się ułożą . Pokrowce posiadają miejsca na pasy zagłówki i można je dopasować do dzielonej kanapy 1/2/3 pokrowiec jest podzielony na fragmenty i połaczony zamkami błyskawicznymi i ma atesty B i gwarancję 24 i wg zapewnień producenta specjalne szwy które nie opóźniaja wybuchu poduszki powietrznej. Plusm jest to, że jak się znudzi lub zużyje łatwo pokrowce zdemontować

 

Minusy - trochę niewygodny montaż (zwłaszcza tyłu) niepodobają mi się tekstylne obszycia z tyłu, wg mnie powinna być z obu stron skóra, ale o gustach się nie dyskutuje...

 

Wygląd w trakcie montażu:

post-70986-0-08195300-1374926436_thumb.jpgpost-70986-0-97152100-1374926479_thumb.jpg

post-70986-0-88951400-1374926047_thumb.jpgpost-70986-0-52649900-1374926375_thumb.jpg

 

Zddjęcia po zakończonych testach z wyglądem ostatecznym opublikuję na  początku sierpnia

Edytowane przez Designer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jade z komentarzem....sorry,ale mnie się nie podoba ;(

To znaczy...sam materiał jest ok...ale strasznie to pomarszczone. Wisi ta skóra na fotelach i jak dla mnie wygląda to trochę niechlujnie...:(

Mam nadzieję,że nie uraziłam ...ale mnie to nie przekonuje. Chociaż sam pomysł z pokrowcami fajny...jak się znudzą to w kosz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jade z komentarzem....sorry,ale mnie się nie podoba ;(

To znaczy...sam materiał jest ok...ale strasznie to pomarszczone. Wisi ta skóra na fotelach i jak dla mnie wygląda to trochę niechlujnie... :(

Mam nadzieję,że nie uraziłam ...ale mnie to nie przekonuje. Chociaż sam pomysł z pokrowcami fajny...jak się znudzą to w kosz ;)

 

Nie Twoja opinia nie odbiega od tego co napisałem w teście... te nadmiary też mi nie leżą....  zdjęcia są tuż po montażu, więc nie jest to efekt końcowy, na pewno będą  poprawki, jak pisałem montaż nie jest łatwy i to główna wada tego rozwiązania.... idealnego dopasowania z drugiej strony nie ma co oczekiwać, po tego typu produkcie...

 

Druga sprawa skóra (również ta ekologiczna) jest materiałem elastycznym i dopasowuje się do kształtu fotela, kanapy, zagłówka z czasem po dłużeszej eksploatacji... pojeżdże z tym trochę i zobaczę jak ten materiał się zachowa....

Edytowane przez Designer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Desi ja nie prosiłem ale dziękuje :P co do pokrowców nie tak źle jak na tę cenę ale ewelineczka troche ma racje. Chociaż wiadomo chroni tapicerke, ale jakoś ja jestem przeciwnikiem skórzanych foteli ;p :wave: :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę testował te pokrowce jeszcze przez tydzień.... powiem w sekrecie... że Rafioninio ma rację. Nie jest źle. ... już po dwóch dniach. ..testu zaczęły się układać lepiej i po drobnych poprawkach... jest nawet poprawnie.... Po tygodniu użytkowania zamieszczę pełny test i recenzje. Zdjęcia nie oddają zbyt dobrze fajnego klimatu jaki ten element do wnętrza wnosi. Zapytam jakiegoś speca od obić aby mi założył to fachowo... bo mi to wyszło tak sobie... i tu Ewelineczce przyznaję trochę racji, bo nie jestem tapicerem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po fotkach to nie wyglada to dobrze bynajmniej mnie sie nie podoba na stan obecny.

Mysle ze wina lezy po zle naciagnietych tych pokrowcach.

odpukac w niemalowane podczas wyszczału poduszki powietrznej z przednich foteli przy tak luznym pokrowcu raczej nie rozerwie ona poszycia, bynajmniej nie tak jak orginału.

Mysle ze jak dał bys to do załozenia do jakiegos tapicera samochodowego było by super.

 

Natomiast nowe skorzane siedzenia szyte na miare w profesjonalnym warsztacie z prawdziwej skóry to koszt od 2,5 tys w gore zalezy jaka skora to koszt rosnie.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej... musiałbym wypić litr wódki w upał duszkiem i mocno upaść na głowę, aby oczekiwać od pokrowców za 200 zł, że będą wyglądać jak profesjonalnie zrobione tapicerskie obszycie za 6000. Obszycie to obszycie pokrowiec to pokrowiec (nawet jeśli wykonany jest z wysoko gatunkowego materiału).

 

Oczywiście Twoja rada jest słuszna, ponieważ być może fachowe założenie i naciągnięcie poprawi trochę efekt wizualny, ale z całą pewnością nie to jednak jest tu sednem sprawy.

 

Najistotniejszą funkcją pokrowców jest ochrona oryginalnej tapicerki.... Gdy np. wsiadasz do samochodu w mokrym czy zaśnieżonym płaszczu lub jesteś w lesie w terenie albo gdy wieziesz osoby lubiące nadmiernie dosłowny kontakt z naturą w niezbyt sprzyjających warunkach pogodowych...

 

Druga sprawa gdybym się zdecydował na zmianę obszycia byłoby to nieodwracalne... pokrowce można w każdej chwili zdjąć uprać itd... Każde rozwiązanie niesie ze sobą jakieś zalety lub ograniczenia....

 

 



**************************************************************   Podsumowannie Testu *************************************************************************

 

Co prawda obiecałem zakończenie testu po tygodniu eksploatacji, jednakże udało mi się zebrać dostateczną ilość informacji i materiałów aby "projekt" zamknąć już dziś. Na wstępie chciałbym Wszystkim podziękować za uwagi, spostrzeżenia i cenne konstruktywne porady, które przyczyniły się do polepszenia efektu końcowego.

 

Tak jak pisałem wcześniej postanowiłem sprawę skonsultować z profesjonalnym tapicerem samochodowym... Jego porady techniczne pomogły mi w znalezieniu lepszego sposobu zainstalowania pokrowców.....

 

Poniżej prezentuję zdjęcia stanowiące ostateczny wygląd mojego Juke'a po wszystkich poprawkach, jakie planowałem wykonać:

 

post-70986-0-47654900-1375216098_thumb.jpg post-70986-0-70794800-1375216156_thumb.jpgpost-70986-0-92249900-1375216194_thumb.jpgpost-70986-0-43428000-1375216216_thumb.jpg

 

Różnicę widać gołym okiem, pokrowce znacznie lepiej się układają i prezentują. Uzyskany efekt końcowy w pełni mnie zadowala, zarówno pod względem wizualnym (dzięki czarnym skórom wnętrze stało się ciekawsze, w fajnym klimacie) jak i użytkowym pokrowce znakomicie chronią oryginalną tapicerkę, przekonałem się o tym wioząc niedawno małego pasażera na tylnym siedzeniu, któremu zdarzyło się rozlać mleko wystarczyła mokra szmatka i po kłopocie... W przypadku braku tych pokrowców byłby to poważny problem... mleko gdy wniknie w welur generuje paskudny zapach, nie do doprania niczym.

 

Rozwiązanie (pomimo wad o których pisałem) uważam za godne polecenia dla użytkowników o przeciętnych wymaganiach dla bardziej wymagających polecam jednak profesjonalne obszycia lecz przestrzegam, że koszt profesjonanych obszyć to ok. 5 tys. zł natomiast pokrowce są nieporównywalnie tańsze...

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za wszystkie cenne konstruktywne uwagi. Designer

Edytowane przez Designer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wygląda to dużo lepiej . Fakt,to są tylko pokrowce i nigdy nie będą idealnie dopasowane jak z salonu skóra ;)

 

Dla mniej wymagających :) godne polecenia.

Fajnie,że wstawiłeś temat...może komuś się przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rzekomej wyższości oryginalnych obszyć skórzanych z salonu nad testowanymi pokrowcami to bym mocno polemizował zwłaszcza w kontekście postu cytuję co następuje:

 

 

Witam
U mine kolejny problem. Popekalo siedzenie. O pokrywie silnika to juz nie wspomne farba zchodzi jak ze starej budy. Robilem ostatnio servis zglosilem zrobili foty I mam czekac na tel.

Wogle to jak dbacie o skore?

W piatek wybiram sie do Wloch 2200 km w jedna strone zobaczymy jak sie bedzie sprawowal.:-)

 

do tego postu w dziale USTERKI załączone są zdjęcia... polecam lekturę tego postu.... na prawdę wolę 1000 razy te być może dalekie od ideału, ale przyzwoicie wyglądające, pokrowce od "salonowych" obić pseudo skórzanych.... które kosztują tyle co prawdziwa skóra, a (co widać na zdjęciach cytowanego postu) ze skórą nie mają zbyt wiele wspólnego.... w dodatku po dłuższej eksploatacji wyglądają koszmarnie... vide zdjęcia do cytowanego postu.

Edytowane przez Designer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i juz efekt o wiele lepsz jak za takie pieniadze to chyba warto jezeli juz komus tak na tej skórze zależy. Ale chyba jasno wynika za na oryginalne nie warto doplacac 6 tys to juz lepszym rozwizaniem sa te pokrowce no dl bardziej wymagajacych wizyta u ,, prawdziwego tapicera" bo tak to raczej za mniejsz pieniadze niz oryginal mozna zamowic cos konkretnego i z lepszego materialu niz te papierowe oryginały. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...