Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spalanie 2WD vs. 4WD


tfp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wspominane było na tym forum o spalaniu  2WD i 4WD,i porównywanie ich, ale chyba nie było nigdzie konkretnego tematu dotyczącego spalania przy tych napędach.

Jakie macie konkretne wyniki, doświadczenia czy porównania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego w drogowych warunkach nie da się chyba zmierzyć. Tak wiele czynników wpływa na spalanie, że nie można być pewnym, że zmiana spalania wynika tylko ze zmiany napędu. Na początku próbowałem i nic mi wiarygodnego nie wyszło. Ja jeżdżę cały czas z włączonym napędem 4WD (tzn. tył sam się dołącza, jak jest potrzeba). Robię tak dlatego, że nie piszczą mi w lecie koła przy szybszym ruszaniu (szczególnie pod górkę) i dzięki temu mam równomierne zużycie opon, a w zimie, to chyba nie trzeba tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ponad 3 lata jeździłem tylko w trybie "Auto". Próbowałem kiedyś zmierzyć różnicę spalania na prostej drodze 90km/h + tempomat - przy odległości ok. 20km komputer nie wykazał absolutnie żadnej różnicy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamowie nie da się zmierzyć spalania, chyba że jadąc prędkością do 40km/h wtedy tak, gdyż po zwiekszeniu prędkości ponad 40km/h napęd zostaje rozłączony.

Więc nic z tego. A  w trybie auto napęd na 4 jest praktycznie tylko do ruszania. Więc nie można określić spalania z podziałem na 2 i 4 WD.

Pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o mnie to srednie spalanie na 1000 km u mnie wynosi 9,5l/100km. mam kaske 4wd 2.0 benzyna..

Troche duzo ale jak sie ma silnikik wiekszy to trzeba placic za spalanie bo i mozliwosci podczas wyprzedzania sa nieporownywalne z 1.6.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okreslenie 4 WD w przypadku QQ jest naciagane, co wynika z samej definicji WD .. ale pomijajac ten fakt, spalanie w tej konfiguracji napedu i agregatu to chyba nie ma tragedii ? 9.5 L/100 km to nie jest duzo jesli masz na mysli jazde mieszana,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okreslenie 4 WD w przypadku QQ jest naciagane, co wynika z samej definicji WD .. ale pomijajac ten fakt, spalanie w tej konfiguracji napedu i agregatu to chyba nie ma tragedii ? 9.5 L/100 km to nie jest duzo jesli masz na mysli jazde mieszana,.

 

W przypadku Kaski 4wd nie ma nic wspolnego z rasowym napedem na 4 kola. Owszem w zimie sie przydaje, ale nic po za tym. No i jeszcze na mokrej szosie w trybie auto czasem zadziala. Piszac ze to troche duzo mialem ując to w cudzyslow, Oczywiscie ze masz racje. nie jest zle. NAwet jak by bylo 10 byloby dobrze, kilometry przejezdzane glownie w miescie i sporadycznie w trasie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracając do jednego z zamknietego mojego tematu na tamat różnic między Tekna a Acenta.

Zwracam się do szanownych moderatorów. :wave:

 

1. Hybryda

2. na róznych rynkach rózne byly opcje - w jednym linku jest QQ+2 a to ciut co innego niz QQ a w drugim patrz pkt3

3. dziennikarze czesto pisza jedno, a wrzucaja fotki czego innego - czytelnikowi to i tak nie zrobi róznicy, a da pogląd ogólny a o to glownie chodzi by ewentualnie zachecic do modelu, zaprezentowac model  -> nie opcje wyposazenia

4. Na wszystkie Twoje pytania zadane w kilku wątkach napisanych pewnie pod wplywem emocji po zakupie  [?  :)]  odpowiedzi sa na forum -> polecam opcję szukaj - pomoze to wszystkim przy szukaniu w przyszłości

 

1. Hybryda - dziekuję zauwagę, ale miała być chyba hybryda i tak się jakoś napisało :)

2. -

3. -

4. Odpowiedzi są na forum, pewnie tak, ale wytrawni użytkownicy i forumowicze spierają się co do różnic, więc co może biedny laik? Może więc szanowni moderatorzy byliby tak łaskawi i zebrali te dane, i je umieścili gdzieś na forum. Z pewnością to pomogłoby wszystkim przy szukaniu w przyszłości. A wierzę głęboko w to, że zrobilibyście to w pełni fachowo i rzetelnie, za co z góry serdecznie dziekuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...