Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przymulone Autko Almera (N16) 1,5 16V


Almera_Przasnysz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zaznaczam ze problem powstał z dnia na dzien,

 

2 dni temu autko jezdziło duzo lepiej ,ale następnego dnia juz go cos przymuliło, i na PB i LPG zaczał mi cos slabo jezdzic, palił mi sie CHECK na PB I LPG ale to wcześniej przed ta usterka , ale autko jezdziło całkiem dobrze, lepiej niz teraz, pojechałem więc na kompa, wyszło ze grzałka sondy lambda sie cos grzeje za mocno czy cos podobnego, juz myslalem ze trza bedzie nową kupic, majster zajrzał do niej i sie okazalo ze ta osłona kabli popekała i kable od sondy dotykały i gorący przewod , wiec mechanik zaizolowal te przetarcie sprawdzil przewody czy nie ma przerwy , skasowal blad i jest git, ale autko dalej mułowane jakies jest , musze mu prawie full gazu wciskac zeby cos zaczał przyspieszac lepiej, przed usterką i po jeszcze jezdze na tym samym gazie - nie tankowalem swiezego , moze to wina gazu??  moze mapy LPG sie rozjechaly jak wczesniej był bląd sondy?  na PB delikatnie sie przydusza, mechanik mowil ze moze filtr paliwa , albo cos pompa paliwa słaba, na LPG chodzi równitenko , nie szarpie nie gasnie nie dusi sie,

 

Instalacja ma niecaly rok , montowana przez poprzedniego wlasciciela w Sierpniu 2012 zrobione jest na niej 8tys,

 

graty to:

 

Wtryski - Valteki (niestety widac ze po taniości )

Reduktor - Alaska

Komputer Sterownik - LECHO

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PB jezdziłem jest lepiej , nieraz go tak delikatnie szarpie ,

 

obecnie zadnych bledow nie pokazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie a co to zmieni? poprostu przełączylem na PB tym guziorem od gazu zrobilem z 10km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak piszę żeby tak zrobić to się robi  a jak wiesz lepiej to nie pytaj wcale ...

 

a po to sie zakręca by wyeliminować 2 gie paliwo z pracy silnika bo jak puszcza reduktor albo wtryski to będą jaja ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie a moze to być ktoraś z cewek zaplonowych, bo na PB lubi poszarpywać , na gazie mniej ale czasem delikatnie czuc, w jaki sposób sprawdzic która cewka nie pracuje, bede wdzieczny za porade,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmować po kolei wtyczki z cewki na włączonym aucie i nasłuchiwać czy coś się zmienia w prac silnika

Edytowane przez GeorgeGt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz, a nic sie nie stanie jak na wlączonym silniku zaczne odpinac wtyczki? bo tam w koncu prąd idzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie tylko chodził na trzy gary. Odpinasz jedną słuchasz i wpinasz od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano pojechalem zatankowac gazu a tu mi CHECK wywala na PB I LPG, na benzynie muli go , na gazie jest duzo lepiej, jutro znowu na kompa , zobaczymy co teraz wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...