Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zawieszenie tylne - skrzypienie


picad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pytanie do kolegów. Nie mogę zlokalizować źródła hałasu w tylnym zawieszeniu, a być może ktoś już zmagał się z podobnym problemem.

 

 

 

Podczas pobytu autem na wakacjach gdzie temperatury przekraczały 40st.C, pojawiło się skrzypienie z tylnego zawieszenia, które jest słyszalne przy bujaniu samochodem np. podczas ruszania z pierwszego biegu i w chwili wrzucania drugiego.

 

 

 

Skrzypnięcie jak z podwórkowej huśtawki, jest słyszalne w chwili wahnięcia samochodem tył-przód.

 

Próbowaliśmy zlokalizować źródło hałasu siadając na krawędzi tylnego bagażnika i bujając samochód tył-przód. Druga osoba leżąca pod samochodem próbowała zlokalizować skąd dobiega ten dźwięk, ale niestety jest to trudne do znalezienia. W tylnym zawieszeniu jest zbyt dużo elementów ruchomych.

 

 

 

Dodam, że nie występują żadne stuki zawieszenia. Przejazdy przez spowalniacze auto również pokonuje bez żadnych skrzypień i stuków.

 

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.



Problem rozwiązany. Może komus przyda sie informacja.

Nurkując pod samochodem niechcący trąciłem o tłumik i wydobył się znajomy dźwięk skrzypienia.

Potem wystarczyło ruszać tłumikiem i nasłuchiwac miejsce skrzypu.

 

Okazało się, że ten dzwięk wydostawał sie spod metalowej opaski-uchwytu na rurze zaraz za katalizatorem.

Siedząc w samochodzie miało się wrazenie, że hałasuje tylne zawieszenie.

Wystarczały lekkie szarpnięcia silnika aby ta opaska zaskrzypiała.

 

Pomogło kilka psiknięć WD40 na rdzawą opaskę i na razie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...