Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N14] niedzialajace el. szyby i centralny zamek


Gość dr0m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

zostawilem autko u mechanika, ktory (ponoc) nie tykal elektryki ... i nie chodzi mi w ogole caly panel na drzwiach kierowcy, centralny zamek, szyby, centralny z kluczyka tez nie...

 

poradzcie gdzie szukac rozwiazania problemu...wyglada na to, ze gdzies zasilanie nie dochodzi

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj ja mam cala plytke taka ktora siedzi w tym panelu wiec jezeli masz plastik odpowiedni do swojego wozu i wystarczy ci plytka to chetnie sie jej pozbede gdyz mi do niczego nie potrzebna

jutro zrobie fotki jak chcesz i zobaczysz czy o to ci chodzi

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he mam ten sam problem. W ASO krzykneli mi za ten sterownik 1400 PLN i czekać trzeba 4 tygodnie bo z Japonii sprowadzają. Kliknij na priv do Przemo78 on powinien mieć. Ja mam spiete na krótko kabelkami. Centralny działa tylko na drzwi od kierowcy. Domykanie szyb też mi nie działa. Goście którzy rozbierają nyski i sprzedają części krzykneli mi 400 PLN za wersję 3D i 550 za wersję 4D, co jest bez sensu bo i tak płytka sterownika jest w tych autach taka sama. Życzę Ci powodzenia w poszukiwaniach, jak znajdziesz tanio to daj znać bo też szukam .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he mam ten sam problem. W ASO krzykneli mi za ten sterownik 1400 PLN i czekać trzeba 4 tygodnie bo z Japonii sprowadzają. Kliknij na priv do Przemo78 on powinien mieć. Ja mam spiete na krótko kabelkami. Centralny działa tylko na drzwi od kierowcy. Domykanie szyb też mi nie działa. Goście którzy rozbierają nyski i sprzedają części krzykneli mi 400 PLN za wersję 3D i 550 za wersję 4D, co jest bez sensu bo i tak płytka sterownika jest w tych autach taka sama. Życzę Ci powodzenia w poszukiwaniach, jak znajdziesz tanio to daj znać bo też szukam .

pozdrawiam

 

ja znalazlem, gdzies caly za 200 pln, ale w sumie to nie jest mi potrzebny caly...wystarczyla by mi ta plytka tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Znowu to samo!

Padl sterownik.

Tylko sie podswietla.

Zero szyb,

Zero c. zamka.

 

Nie jezdzilem autem od dluzszego czasu wsiadlem a tu kupa.

 

Jedna ciekawa rzecz zauwazylem. W tym jak i poprzednim sterowniku, systematycznie pojawial sie plyn na laminacie w okolicy przycisku drzwi prawych. Objawialo sie to samoistnym obsuwaniem/dosuwaniem szyb. Przeczyscilem i bylo OK. I tak kilka razy. Do dzis.

 

W starym sterowniku mialem dokladnie to samo w tym samym miejscu. Az korozja plytke dorwala.

 

Metoda dedukcji wydaje sie, ze ktorys z elementow na plytce sie `wysikal`. W kazdym razie dziwny zbieg okolicznosci.

 

Nie mam sil, albo u mnie jest cos z elektryka albo to jest najslabszy element N14!

 

Czy wasze sterowniki w ten sam sposob padly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sunny wrocR

Mialem ten sam problem ale uporal sie z nim znajomy kumpa :D gosc naprawia ogolnie sprzety vhs,dvd itp wiec mysle ze warto by bylo sprobowac zajsc do takiego magika u ciebie w rejonie i pogadac... u mnie podobno wylaly sie jakies kondensatory i cos tam jeszcze. Cala impreza kosztowala mnie 50zl za robocizne i 20zl kumplowi na paliwo bo sie domagal jak mial jechac odebrac :D Elektronicy nie znaja sie na rzeczy i nie robi im to roznicy z jakiego to auta i nie wnikaja w dostepnosc tych czesci dlatego tak tanio :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

dzieki za info.

wreszcie jakis uzyteczny post na forum ;)

 

bylem u jednego i pytalem to nawet nie chcial o tym slyszec.

sprobuje znalezc gokos, chyba ze upoluje gdzies caly np. na allegro.

 

pozdrawiam

 

Mialem ten sam problem ale uporal sie z nim znajomy kumpa :D gosc naprawia ogolnie sprzety vhs,dvd itp wiec mysle ze warto by bylo sprobowac zajsc do takiego magika u ciebie w rejonie i pogadac... u mnie podobno wylaly sie jakies kondensatory i cos tam jeszcze. Cala impreza kosztowala mnie 50zl za robocizne i 20zl kumplowi na paliwo bo sie domagal jak mial jechac odebrac :D Elektronicy nie znaja sie na rzeczy i nie robi im to roznicy z jakiego to auta i nie wnikaja w dostepnosc tych czesci dlatego tak tanio :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sunny wrocR

Jezeli trafi ci sie jakis egzemplarz to mysle ze warto kupic nawet po to zeby lezal w szafie bo ciezko znalezc i jak sam widzisz ceny tez nie sa zachecajece... Sam szukalem 2 miesiace i nic a w auto marpo powiedzieli mi 480zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Naprawione przez elektronika bez potrzeby zostawiania autka, koszt 30pln. Drugi sterownik tez od razu dalem do naprawy.

 

Wiec jezeli mieliscie identyczne objawy:

- plyn na laminacie w okolicy przycisku dosuwania prawej przedniej szyby.

- niedzialajace opuszczanie wszystkich szyb i c. zamek - jedynie podswietlanie centralki

 

to sprawa nie jest stracona i mozna to naprawic za smieszna kaske.

 

 

Mam nadzieje pomocne.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja mam natomiast taki problem. Zamykając/otwierając drzwi kluczykiem, nie zawsze zamkną/otworzą się drzwi pasażera. Czasami również zamek od strony pasażera zaczyna szaleć(to pewnie wina czujnika przy zamku kierowcy). Zamyka sie i otwiera aż poruszę wewnętrzną dźwigienkę zamka od strony kierowcy.

Domyślam się, że czujnik siedzi w zamku lub przy zamku kierowcy. Macałem tam ręką, luzów nie ma. Jak się do tego cholerstwa dobrać :?: i czy na pewno jest to wina tego czujnika czy może jednak samej centralki (w co wątpię) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostki i styki to nie to. Zamek od pasażera szaleje jak tylko lekko ruszę/dotknę dźwigienki zamka kierowcy. Jak ruszam cięgnami pod boczkiem to też szaleje (pod warunkiem, że kostka jest wpięta w panel sterowania). Dlatego obstawiam czujnik przy zamku kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...