Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co wymienić w takim zestawie?


Len
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yo! 
Auto na warsztacie to Megane I coupe 20.16V 147KM z 96 roku
Instalacja gazowa złożona w 2008 roku i składa się z następujących komponentów:
Instalacja firmy KME
Komputer Diego
Butla 43L Irene
Wtryski Valtec
Parownik KME red

Za auto zabiera się kolega i zastanawia się czy trzeba wywalić wszystko czy tylko niektóre komponenty
Chodzi przede wszystkim o bezawaryjność (koszta są drugorzędne), auto ma być do jazdy na codzień i do okazyjnego ciorania na KJSach (według przepisów z 2013 roku to od tego roku mogą legalnie startować auta z LPG na pokładzie)
Jakie wasze rady i opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast Red Valdemara, barakuda, matrix hs, hanna, reszta powinna oblecieć, sterownik jak się przyzwyczai to też opanuje, chyba, ze chce pozmieniać, to do dyspozycji, TECH/OPTIMA/STAG, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszytko zależy ile ma instalacja, ale można robić po kolei, czyli wtryski na początek bo z tych nic nie da się zrobić, jak ciśnienie będzie klękać to wtedy redek, choć na poczatek tez bym poszukał w zasilaniu, no i jak Diego nei da rady to ster do wymiany, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Len, wszytko zalezy od właściciela, :D ja w Ody wywaliłem KME i wszytko co było i założyłem nowe, i ciesze się jazdą :D choć co chwilę coś zmieniam i testuję, aktualnie Matrixy HS są na tapecie :D, niedługo pewnie przyjdzie czas na nowy redek :D tak dla testu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sprawdzi czy ta butla ma homologacje od TDT, z homol od UTD nie powinien przejść przeglądu. Oprócz blednie wydawanych homol. dla tego producenta (wbrew inf. na ich stronie) butle te maja jeszcze problemy z korozja wewnetrzna, co skutkuje skróceniem żywotności pozostalych elementow instalki.

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak butla była założona, przez zawieszeniem, to nie ma problemu, a po zawieszeniu nikt by jej nei założył, sam mam IRENE i nie ma żadnego problemu z przeglądem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego zawieszeniem? Mnie z homol. od UTd zadna z skp w okolicy nie chciala podbić poza jedna, gdzie po pól roku siedli na dupe najpierw diagnoscie który to podbil i musial osobiście prosic aby unieważnić tamten przeglad (odwiedzil mnie w domu) i zrobić nowy z inna butla a później gazowni ktora to montowala (drugi przeglad za darmo, wymiana butli na stako a tej stacji grozili odebraniem uprawnień w przypadku gdy tego nie odkręca)

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze niedawno mieli homologację, teraz walczą pewnie o odzyskanie, mi podbijają i nie ma problemu, zależy kiedy miałeś montowany zbiornik, prawo nei działa wstecz, choć pewnie też zależy to od diagnosty, który nierzadko, uważa sie za Boga :D :D :D  ale tak to jest, że niektórzy potrzebują być ważnymi, chociaż w pracy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzesień 2010 montowana instalka, marzec 2011 klopoty z przeglądem. Byc moze masz butle z partii z homol. od UTD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziomek mówi że homologacja jest do 2018 na butle ale sprzedawca sam nie wie skąd ma homologacje :P
Nie wie albo nie chce powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homologacje zawsze dawali, trzeba sprawdzić kto ją wystawił, jak TDT to ok i nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...