Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Obroty nie spadają 1,8 PB


B99

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam Tino 2005 benz gaz 1,8

mam problem z obrotami jak jade i musze zahamowac po wciśnięciu sprzegła obroty nie spadają tylko utrzymują się cały czas na takim samym poziomie.

poproszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rootmaster

Dzieje się tak i na benzynie i na gazie? Jeżeli tak to do zaprogramowania jest przepustnica którą dobrze jest najpierw przeczyścić. W moim nissanku idzie takie programowanie wykonać poprzez przyciskanie pedału gazu w odpowiedni sposób. Aby znać ten sposób należy posiadać instrukcję service manual, nie wiem jak w Tino będzie ale przypuszczam że podobnie. Jeżeli jest to silnik MR18DE to mam instrukcję jak to wykonać:

 

Start engine and warm it up to normal operating temperature.

1. Turn ignition switch OFF and wait at least 10 seconds.

2. Confirm that accelerator pedal is fully released, turn ignition switch ON and wait 3 seconds.

3. Repeat the following procedure quickly five times within 5 seconds.

- Fully depress the accelerator pedal.

- Fully release the accelerator pedal.

4. Wait 7 seconds, fully depress the accelerator pedal and keep it for approx. 20 seconds until the MI stops

blinking and turned ON.

5. Fully release the accelerator pedal within 3 seconds after the MI turned ON.

6. Start engine and let it idle.

7. Wait 20 seconds.

 

Gdyby był problem z tłumaczeniem to służę pomocą (depress - wcisnąć pedał gazu, release - zwolnić pedał gazu, MI - kontrolka silnika)

Nie wiem czy to pomoże w tym przypadku ale mam taką nadzieję :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc co mozna poradzić jak wciskam sprzęgło podczas jazdy to obroty nie chcą spadać i dodatkowo pali więcej 



czyściłem przepustnice i nie przyniosło efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...