Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem z klimą


dstasiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

stojąc wczoraj w duzych upałach w korku zauważylem że po pewnym czasie klima przestała tak chłodzic jak wczesniej, po ruszeniu zaczeła chłodzić. po załączeniu auta słyszałem takie dziwne pstykanie podwójne i po kilku takich pstyknięciach załączył się wiatrak od klimy.

dzis rano odpaliłem i po dodaniu gazu pstykało , włączył się wentylator i przestało .

czy to normalne ze co 4 min włącza się wentylator od klimy po wyjechaniu z garażu.?

co to tak pstyka i czemu dopiero po kilku podwójnych pstyknięciach zalącza wentylatoy?

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pstrykanie to prawdopodobnie załączająca się sprężarka.

Piszesz, że przestała chłodzić jak wcześniej. Czy masz na myśli to, że wydaje Ci się mniej wydajna i w samochodzie jest cieplej niż zadana temperatura na klimatronicu?

Niestety obecne upały robią swoje. U mnie np. wczoraj pierwszy raz od kiedy mam ten samochód wentylatory przy chłodnicy pracowały jeszcze po zgaszeniu silnika. W Oplu to jest norma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez chwile czułem że mniej wydajnie chłodzi, ale to trwało 2 min i powracał chłód to działo się jak stałem w korku.

czy normalne jest ze chłodnica załącza się co dosłownie 50 sek , na 50 sek i wyłącza i tak w kółko , oczywiście tylko przy włączonej klimie?

no i w momencie gazowania akurat też pstyknęło może to zbieg okoliczności ?

generalnie chłodzi ale to pstykanie mi się nie podoba bo raz się zdarzyło że dopiero za 4 pstyknięćiem załaczyło wentylator.

moze to norma w tych upałach , fakt ze w tak extremalnych warunkach klima jeszcze nie pracowała.

wazne dla mnie czy to norma ze co 50 s sie załącza naa chwilkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętasz może jaką temperaturę miałeś ustawioną? Jeżeli było ciepło na zewnątrz, a miałeś np. 16-19 stopni to możliwe, że sprężarka tak się włączała. Spróbuj ustawić na LO, albo tak 28 gdy na zewnątrz jest 30. Klimatronic działa na tej zasadzie, że pobiera dane z kilku czujników w kabinie i steruje sprężarką tak by osiągnąć zaprogramowaną przez Ciebie temperaturę, stąd to pstrykanie.

Nie pamiętam dokładnie, ale u mnie wiatrak pracuje cały czas, ale na wolnych obrotach i tylko co jakiś czas wchodzi na wysokie obroty, więc to co piszesz to normalny objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki



witam chyba coś jest nie tak jednak

w momenciekiedy załącze samochód zaczyna się pstrykanie jakby siędosłownie ktoś pstryczkiembawił , załączenie wyłączenie, załączeniewyłączenie i tak wkółko dopiero jak ruszyłem to sie załączyło chyba ta sprężarka i póxniej wyłączyła .

Póxniej jak enericznie gazuje to też pstyka dwa razy . klima generalnie chłodzi elegancko ale to pstykanie

co to moze być wiatrak chiodzi na okrągło tzn załączy się chodzi na najwyzszym biegu i ok 30 sekund przerwy.

POMOCY CO TO - I GDZIE NAJLEPIEJ JECHAĆ DO KLIMATYZATORA CZY ELEKTRYKA?

DODAM ŻE

odpaliłem po godzinnym postoju sprężarka zaczęła znowu klikać klik-klik klik-klik i tak z 5 podwójnych kliknięć ąż się usłyszałem jedno kliknięcie i się załączyła. później po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu za pierwszym razem się zalączyła

ALE JAK ENERGICZNIE DODAM GAZU TO SŁYCHAĆ KLIKNIĘĆIA

 

I CZY SPRĘŻARKA JAK SIĘ ZALĄCZY TO CHODZI CAŁY CZAS?

Bo wentylator się włącza i wyłącza ale nie słychać =jak się wyłacza sprężarka

Edytowane przez dstasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie dziwna sprawa. W moim aucie klima już też średnio wydajna, a siła nawiewu na pozycji 4 lampek niewiele się różni od 2-ki. Temperatura na zewnątrz 41 stopni, więc trochę jej wybaczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam Twoje auto miało wcześniej przygodę, może to jeszcze pozostałości po niej?

Próbowałeś ustawiać temperaturę, jak Ci wcześniej pisałem? Klika z inną częstotliwością? Nie chodzi mi o to, żebyś się gotował w przykładowych 28 stopniach gdy jest 30, tylko żebyś zrobił próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec to samo przy 30 stopniach i tak wentylator zalącza się na 30 sekund i wyłączana 30 i tak w kółko. jak ręcznie wyłącze klime to słychac kliknięcie i wentylator się nie załącza , jak włącze klime słychać albo dwa kliknięcia załączenie wylączenie sprężarki i dopiero za trzecim się załączy , albo jedno czyli odrazu, i wentylator się załącza co 30 sekund. niezależnie od temperatury.

co robić pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do specjalisty od klimatyzacji. Według tego co opsujesz to sprężarka włącza i wyłącza się co chwilę. Przyczyną tego może być mała ilość gazu w układzie klimatyzcji, uszkodzony któryś z czujników współpracujący z tym układem, albo sprzęgło w kompresorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może pasek zaluźny , bo tak mysle dlaczego jak energicznie nacisnę gaz to słychać ze sprężarki takie samo kliknięcie jak przy załączeniu czy wyłączeniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też może być, bo jak piszesz że czujesz, że jest chłodniej jak auto jedzie, ale niekoniecznie bo inne elementy silnika też są nim napędzane - akumulator mógłby być niedoładowywany itp. Mógł by też piszczeć. Na odległość ciężko jest to zdiagnozować. Najlepiej podjedź do zakładu gdzie zajmują się klimatyzacją, tam powinni Ci to zdiagnozować. Możliwe też, że odpiął się, bądź uszkodził któryś z czujników temperatury bo nie ma różnicy w częstotliwości załączania się sprężarki przy zmianie temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak u was pracuje wentylator od klimy co ile sie włącza i ile pracuje, bo rozumiem ze jak sprezarka pstyknie i sie załączyn to juz sie nie wyłącza?

 

nsjbardziej niepokoi mnie to dlaczego klika razy pstyknie zanim sie załączy?

dlaczego dwa razy pstyka przy energicznym dodaniu gazu na postoju oczywiście? jak naciskam gaz powoli to nie pstyka?

 

jak teraz odpaliłem przy temp 24 na zewnątrz od razu pstykneło raz, po 30 sek ząłączył się wentylator i cyklicznie włącza sie co 30 sek. , czyli chyba OK

Edytowane przez dstasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...