Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stukanie w komorze silnika z włączoną klimatyzacją


Geleks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od roku jestem posiadaczem Note 1.4 z 2009 roku. Ostatnio zauważyłem, że po zostawieniu auta na biegu jałowym z włączoną klimatyzacją z komory silnika słychać jakiś klekot. Przy wciśniętym sprzęgle ten dźwięk znika, objaw pojawia się przy rozgrzanym silniku. Klekot dobiega z prawej strony stojąc twarzą do auta. Z kabiny nie jest to słyszalne. U mojego szwagra w Hondzie występował podobny objaw, jeździł po serwisach i nic mu nie pomogli. Czy jest to normalne zachowanie?

 

Geleks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku załączona klima może nie mieć nic do rzeczy.Opisujesz to jako klekot,a może terkot?Skoro z prawej słychać to są dwie rzeczy:łożysko oporowe lub łożysko na wałku w skrzyni.Ten terkot już był opisywany na forum,poszukaj.



Masz tutaj lekturę,a zwłaszcza na str 3.Może Ci coś to podpowie.



http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/38540-360km-i-juz-lozysko-sprzegla/?view=findpost&p=590694&hl=%2B%C5%82o%C5%BCysko+%2Bskrzyni+%2Bbieg%C3%B3w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że ten terkot jest w sumie normalną sprawa ujątą w hasło TTTM. U jednych jest bardziej słyszalny u innych mniej. Wynika z konstrukcji szkrzyni biegów. Synchronizator V biegu emituje taki dzwięk. Sam synchronizator jak i samo przełożenie V biegu jest praktycznie poza skrzynią. W przypadku Note bardzo z prawej strony stojąc przedem do auta. Zapięcie klimy powoduje przeważnie minimalny wzrost obrotów na jałowym, stąd może się wydawać, że dzwięk jest wtedy lepiej słyszalny. Przy rozgrzanym silniku słychać to lepiej, bo rozgrzany olej w skrzyni jest rzadszy. Pod warunkiem, że to terkot a nie klekot. To o czym mówimy z Jackiem, bardziej przypomina terkot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Po przeczytaniu wątku o terkotaniu słyszalnym zwłaszcza przy lewym kole stwierdzam, że mój egzemplarz pasuje w 100% do opisywanych przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...