Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

olej cieknie spod aparatu zapłonowego


Ostek

Recommended Posts

Witam, jak w temacie czy koś z Was przerabiał temat. Jaki oring stosowany jest (odporny musi być na ciśnienie,temp. i olej), wymiar i najlepiej gdzie go dostanę (WAWA), w JC i Nipponie BRAK!

Link to comment
Share on other sites

u mnie jest dokladnie to samo ale narazie nie mam czasu sie tym zajac

 

Oddałem samochód do mechanika, wymienił oring(musiał się sporo naszukać, nie mógł dobrać żadnego) ale w końcu wymienił i jest ok. Również wymieniłem filtr paliwa i samochód znowu odżył na benzynie, a miałem poważne problemy

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...&highlight=

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...&highlight=

Jednak nie był to uszkodzony przepływomierz. ;)

Od razu wymieniłem olej (carlube 5 W 40), okazało się również że wybite mam sworzeń, końcówkę drążkal, tuleję wahacza, itp. W końcu mogę cieszyć się spokojną jazdą na benzynie, bez żadnego szarpania i stresu że coś się spiepszy. :)

Tak więc warto zainwestować kilkanaśćie złociszy aby zadbać o silniczek. Jeszcze czeka mnie sprawdzenie dlaczego strzela w tłumik.

Link to comment
Share on other sites

no to spoko, u mnie z kolei cieklo dlatego ze podczas odkrecania aparatu zaplonowego urwala mi sie dolna sruba mocujaca go do glowicy. trzeba bylo ja rozwiercic i na nowo nagwintowac, teraz wszystko git

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze czeka mnie sprawdzenie dlaczego strzela w tłumik.

Bo masz przyspieszony zapłon. I wybuch mieszanki następuje przy częściowo otwartych zaworach wylotowych. Opóźnij zapłon, to i auto się zacznie lepiej zbierać.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...