Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zapach spalonego oleju


chesteros

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj po przejechaniu spokojnym ok. 20 km., gdy juz podjeżdżałem pod dom poczulem zapach jakby sie olej na silniku przypalal. Po zatrzymaniu widziałem spod maski lekki dymek, ale jak otworzyłm to juz nic nie widziałem, silnik czysty, żadnych wycieków płynów.Za pól godziny jechałem i już nic się takiego nie trafiło. Samochód ma 9 miesięcy. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podczas sprawdzania stanu oleju jakaś kropelka spadła z bagnetu na 'wydech" i po tej jeżdzie się wytopiła ...

Ale to nie problem więc dalej w trasę ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zapach "goracego żelaska"?

Jeżeli coś w tym typie to wypalał Ci się DPF. Jest to normalny objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemknęło mi to przez myśl. Czyli całkiem możliwe, że przerwałem procedurę wypalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelach z tym silnikiem trochę mnie to dziwi że nie ma informacje kiedy on sam wypala DPF i kiedy można już wyłączyć silnik. Wiadomo przecież że nie będziemy czekali nie wiadomo ile aż przestanie wydobywać się ten zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem nim już ok. 13tys. km i nie miałem żadnych opisywanych objawów wypalania filtra opisywanych w innych wątkach typu: zwiekszenie spalania, poza tym "przypuszczalnym" przypadkiem . Niepokoił mnie tylko lekki białawy dymek wydobywający się spod maski. Kontrolka przydałaby się na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko dodać (po 53 kkm przebiegu), że "objawy" wypalania w postaci "zapaszku" poczułem dwa razy na początku. Przez ostatnie 40 tys. km temat wypalania DPF nie był w jakikolwiek  sposób zauważalny. A ze kontrolka by się przydała...cóż pewnie tak, chociaż jeden z tych dwóch przypadków o których wspomniałem wypadł na bramkach na A4 i co by mi kontrolka pomogła :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...