Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

LPG w silniku 1.6 po lifcie


janus_z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nosze się z zamiarem zakupu Qashqai (uzywki po lifcie) w wersji benzynowej najlepiej 1.6, oraz ewentualne zamontowanie w nim LPG (mam juz w którymś z kolei aucie i jestem na max zadowolony),  lecz niestety doczytałem w jednym miejscu na forum, ze silnik 1.6 po lifcie ma po dwa wtryskiwacze na cylinder co może skompilowac oraz wiadomo zwiekszyć koszt zamontowania instalki - około 3500zł - przy moich przebiegach w okolicach 17 tys. rocznie przestaje to mieć juz chyba sens ekonomiczny. Czy ktos z szanownych kolegów ma założone LPG w w takim silniku - jaki był koszt, jak sie sprawuje ?

ps.

Moze się komuś przyda - takie info otrzymałem od pracownika firmy AC - Stag:

 

W takim przypadku montowane są cztery wtryskiwacze czyli po jednym na cylinder, a do emulowania pozostałych czterech używa się zewnętrznego emulatora.
Większej "filozofii" w adaptacji tego silnika nie ma jak i kosztów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego szukałe informacji na ten tem u samych gazowników. Wniosek jest jeden do tego silniki nie ma jeszcze sterownika który steruje dwoma wtryskiami na cylinder. Gazownicy proponowali, albo instalacje do V8 (koszty), bądż dodatkowy emulator z zatrzeżeniem, że nie gwarantują poprawnej pracy. Ostatecznie dostałem info żeby czekać na sterownik który będzie dostosowany do mojego modelu. Ponoć pracuje nad takim Landi Renzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w ogole sens montowania instalacji LPG do silnika, ktory dosc slabo radzi sobie z ta masa i gabarytem? .. Mocy raczej nie przybedzie a QQ w wersji 1.6 jak i 2.0 zuzywa akceptowalne ilosci paliwa.. Jesli dopiero nosisz sie z zamiarem zakupu QQ, to moze rozejrzyj sie za wersja 2.0 PB i wtedy przemysl sens instalowania LPG? . Spalanie podobne, a 140 PS to i tak absolutne minimum biorac pod uwage powyzsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...