Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-Trail 2014


dubik77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może są wśród Was osoby, które czekają na informację, premierę nowego "iXa". Od jakiegoś czasu próbuję coś wyczytać na jego temat, a ze nosze się ze zmianą obecnej QQ na wersję auta 7 osobowego pozostałbym wierny Nissanowi bo fajnie się nim jeździ.  

 

To co wyczytałem to wszytsko na stronach angielskich, poniżej linki.

 

http://www.autocar.co.uk/car-news/frankfurt-motor-show/new-nissan-x-trail-%E2%80%93-latest-pictures

 

http://www.caradvice.com.au/236611/nissan-x-trail-softer-styled-suv-here-in-mid-2014/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jednym z kryteriów wyboru było to,że X-Trail miał klasyczną, kanciastą "budę" przez co bardziej był kojarzony z terenówką niż SUV'em chociaż mu bliżej do tego drugiego. Bardziej podobał mi się Pathfinder, ale był poza moim zasięgiem cenowym. Jak widzę co zrobili z nowym Pathfinder'em to wszystkiego się można spodziewać po X-Trailu. 

 

http://www.nissan-global.com/EN/NISSAN/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę po obrazkach to wychodzę z przekonania, że nissan ma teraz dwóch dizajnerów...

Jeden to amator konsumowania żab zapijanych obficie beaujolais (lub amator beaujolais z zagrychą w postaci żab), natomiast drugi to typowy miszcz ninja, który bez litra sake nawet nie siada do projektu... Nawet nowy patrol trochę mi przypomina biedotoyotę z przed kilku lat...

 

Oj chyba nowy X zmierza w stronę outlandera... (takie wyższe kombi), No i ten spychacz z przodu też mnie nie napawa optymizmem...

 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I ch..j, po X'trailu. T30 nie dalo sie pomylic z zadnym innum SUV'em. Mogl sie podobac albo nie, ale byl rozpoznawalny.

T31 podobnie mimo ze skumali sie z Renault. A ten najnowszy dla mnie jest juz porazka.

Nie wierze ze nawet wlasciciel tego auta rozpozna drugiego X'a ktory szybko przejedzie mu przed nosem na ulicy.

Podobnie jak nowy Forester sie "zeszmacil" tak teraz przyszla koej na X'a.

O terrano III (Duster) nawet zal wspominac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów!

 

Niestety w 2014 r,. nastąpi kres X-a w takiej postaci w jakiej wszystkim, nie tylko nam się kojarzy :mad:  No cóż takie czasy, moda i trendy.

 

http://autokult.pl/2013/09/12/nowy-globalny-nissan-x-trail-frankfurt-2013

 

Wnętrze oraz stylizacja zewnętrzna podoba mi się. Tylko jakoś tak żal ......

 

Pozdrawiam X-maniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja właśnie kupiłem nowego X-Traila i nie martwię się że jest kanciasty.

Przez 3 ostatnie lata Jeepem Grand Cherokee '03 i właśnie dlatego go wybrałem- niezniszczalny silnik i skrzynia Mercedesa i kanciasty kształt.

Nie mogę się doczekać odbioru Nissana z salonu i czekam na pierwszy śnieg!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie kupiłem nowego X-Traila i nie martwię się że jest kanciasty.

Przez 3 ostatnie lata Jeepem Grand Cherokee '03 i właśnie dlatego go wybrałem- niezniszczalny silnik i skrzynia Mercedesa i kanciasty kształt.

Nie mogę się doczekać odbioru Nissana z salonu i czekam na pierwszy śnieg!

Witam w Klubie!!! :thumbsup:  :nissan2:  

 

Gratuluję zakupu :D  Jaką wersję wybrałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wersję LE i cieszę się, że nie czekałem na nowy model bo to już nie to.

Ten mojej żonie nie podoba się z zewnątrz(reflektory) i wewnątrz(zestawienie piaskowej skóry z czarnym podszybiem), w Jeepie małem beżową skórą w całym wnętrzu a tu jakby Japońcy przyszczędzili...

Edytowane przez Ziemek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowej wersji nie będzie juz QQ+2 (7os.) będzie tylko 5 os., nowy x to chyba nowy QQ+2 ze zmienioną nazwą, taka oszczedność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze tak mam że podoba mi się model poprzedni niż obecnie wchodzący. Może jak będzie wchodzić X 4 generacji to i ten z 2014 zacznie mi się podobać.

Szkoda bo swojego również pod kancik kupowałem ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W ostatnim AŚwiecie jest test nowego x-traila...jakby ktoś chciał się dowiedzieć co on tam ma w realu. Testowany silnik to 1.6 dci 320Nm, 180/11,5-100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam wasze dyskusje na temat czu nowy jest ładny czy nie.Wczoraj mijałem się z nowym Xem na trasie na brytyjskich tablicach i musze przyznać,że macie rację.Jest paskudny.Takie auto dla geja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest

 

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ceny-sprzedaz/news-nowy-nissan-x-trail-znamy-ceny,nId,1440132#utm_source=sg&utm_medium=referral&utm_campaign=test_a_automotive&iwa_item=7&iwa_img=0&iwa_hash=40699&iwa_block=automotive

 

1,6 dci 130 km - jakaś masakra

Szkoda, że z naszego kanciaka zrobili samochód dla kobiety. Nic to, trzeba dbać o to co mamy i jeździć jak najdłużej bo niebawem samochody będą w kształcie balonu.

No i 1,6 za tą cenę? Porażka

A gdzie charakterystyczne dla X-a relingi :) ?

 

Dobra, może jakby był elektryczny :) lub z mocą 250 km (bo tego brakuje) to coś mógłby namieszać na rynku, ale po co robić drugiego QQ pod inną nazwą?

Edytowane przez Sebastian179r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jak zakręcony będę powtarzał. W australii normalne benzyny, u nas gówna. Dokąd zmierza ten kontynent? no i jeszcze wersja z napędem na przednią oś. Na początku byłem zadowolony z tego projektu jakim jest T32, ale teraz widzę, że to przeczy wszystkim cechą X-traila. czy jego poprzednika. A najśmieszniejsze jest to, że będzie się sprzedawał jak szalony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goły wygląda słabo ale pokazywali też takiego z offroadowym pakietem stylzacyjnym i już troche lepiej.

Oponki at i fajne plastiki. Ciekawe tylko czy taki pakiet do dokupienia czy tylko wersja robiona na potrzeby targów

post-68980-0-10821700-1402403448_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silnika 1,6 dci to w opinii serwisu jest to świetny silnik - cichy, mocny ( nie twierdze, że się nadaje do X'a). Jednak jest rozwiazanie nowa Navara, silniki 2,5 jeszcze kanciak, duży bagażnik a kabina moim zdaniem niczego sobie (oczywiscie na zdjeciach pewnie full opcja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To i ja dorzucę moją opinię... ale nie będę oryginalny. Zgadzam się z przedmówcami w 100%.
To wygląda jak Q. Jest jajowaty i zupełnie nie wygląda jak X. Mi X podobał się od zawsze. Z tą różnicą, że T30 nie wybrałbym nigdy ze względu na kokpit i zegary. T31 ma to już normalne i pasuje mi jak ulał. Moim marzeniem jest Patrol ale niestety poza zasięgiem tak zakup jak i potem utrzymanie. No i tak na prawdę zupełnie mi terenówka nie potrzebna, bo nie jeżdżę po terenach. Natomiast X bardzo mi przypominał patrola z wyglądu (przód), a za razem posiadał cechy komfortowej osobówki z małymi możliwościami terenowymi.

A to tutaj to w terenie w ogóle nie widzę. Patrola w tym tym bardziej wcale. Ale z drugiej strony nowy Patrol też do siebie nie jest podobny.
Także generalnie stylistyka taka jak wszędzie - czyli jak najmniej wyraziste, żeby mogło się wszystkim spodobać. Tak jak w przypadku kombi wszystkie auta wzorują się na Passacie i w zasadzie są jego wizualną kopią z małymi odstępami. Ja rozumiem marketing, ale to jest dla mnie zwykłe tchórzostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metroseksualny wygląd to jedna sprawa a druga, równie nieprzyjemna, jest taka, że nowy X jest w środku wykonany biedniej niż T31. Niby szczególiki ale brak zamka w schowku pasażera, tylny podkłokietnik z dziurami na kubki a po jego opuszczeniu dziura w rzędzie siedzeń, bezsensowny 3 rząd siedzeń dla przedszkolaków w bagażniku (który w dodatku jest mniejszy), brak schowka w desce rozdzielczej, a przy lusterkach brak uchwytów na kubki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...