Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zmiana QQ na QQ+2


dubik77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu rozglądam się za autem z dodatkowymi dwoma siedzeniami w bagażniku. Nie odrazu na autobus w stylu VW Sharan, ale coś w stylu np. S-Maxa. S-Max w środku bardzo przestronny jednak zewnętrzna bryła auta taka klasyczna. Dziś oglądałem QQ+2 i bardzo mi się spodobał. Dwa awaryjne miejsca dla czterolatka i roczniaka wystarczające, a bryła auta masywna ... jak to w QQ.

Jednak podpowiedzcie czy to sens zmianieć QQ na QQ, może są wsród Was osoby które zmieniały QQ na QQ ... co przemawiało za taką zmianą (na prawie to samo). Co byście podpowiedzieli ?

Ja jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem QQ zatem tak mi ta zmiana zaświtała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem, ale uważam, że jeżeli już tak robić to od razu po powiedzmy błędnym zakupie zwykłego QQ. Ja już swoim jeżdżę troszkę ponad 3 lata i już bym zmienił na inne auto bo mi się zwyczajnie nieco znudził. Teraz zmieniłbym na innego SUV-a/Crossover-a z możliwością przewiezienia 7 osób. Nie jest mi to potrzebne, ale QQ jest dla mnie już po prostu za mały. Bardzo żałuję, że nie zdecydowałem się na +2 od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rynku zbyt dużo SUv/crossoverów w wersji 7miejcowych nie ma

ja bym poczekał już na Twoim miejscu na nowego QQ który będzie większy od obecnego (nie będzie wersji 7 miejscowej) bo QQ+2 tak jak pisałeś do końca nie jest Tobie potrzebny a na 2 dodatkowych fotelach które nie posiadają isofixa nie jest to dobry pomysł wozić dziecko w wieku 1 roku - tak wg mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zaletą wersji +2 jest znacznie pojemniejszy bagażnik. Ja mając 5 osobową rodzinę korzystam czasem z 2 dodatkowych "taborecików", np. chcąc przewieźć teściową, aczkolwiek jedyny sens to ma jeśli dzieciaki sie tam posadzi na krótką trasę. Dla dorosłej osoby to raczej odpada (no chyba, że podwózka z imprezy, bo wtedy to już wygoda nie ma znaczenia ;) ) . Według mnie wersja +2 ma ładniejszą, smuklejszą sylwetkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zaletą wersji +2 jest znacznie pojemniejszy bagażnik. Ja mając 5 osobową rodzinę korzystam czasem z 2 dodatkowych "taborecików", np. chcąc przewieźć teściową, aczkolwiek jedyny sens to ma jeśli dzieciaki sie tam posadzi na krótką trasę. Dla dorosłej osoby to raczej odpada (no chyba, że podwózka z imprezy, bo wtedy to już wygoda nie ma znaczenia ;) ) . Według mnie wersja +2 ma ładniejszą, smuklejszą sylwetkę.

Czy to nowy kawał o teściowej ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba ...

 

... czy na PW możecie podesłać mi info tym ile kosztował Was QQ+2, 4WD, 1.6 dci, wersja 360 (i-way) lub tekana.

 

Będę bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio miałem QQ+2 ale z kratką czyli 5-osobowe, fabrycznie bez foteli z tyłu.

 

Teraz byłem niejako zmuszony do zamiany na QQ+2 w wersji 7 osobowej ponieważ do mojej 5-osobowej rodziny (dzieciaki 3,5,7 lat) niedługo dołączy kolejny potomek.

 

1. Weź pod uwagę, że 3 rząd siedzeń w QQ+2 jest tylko dla małych dzieci,

2. Złożone Fotele w QQ+2 leżą równo z progiem bagażnika, zmniejszając przestrzeń ładunkową (w porównaniu do mojego poprzedniego +2 o jakies 10cm wysokości)

 

Też rozważałem S-maxa, bo to bardzo fajne auto, ale uznałem, że jednak za duże i w codziennej eksploatacji woziłbym kubaturę. QQ+2 w wersji 7-osobowej jest tak naprawdę fajnym kompromisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Też rozważałem S-maxa, bo to bardzo fajne auto, ale uznałem, że jednak za duże i w codziennej eksploatacji woziłbym kubaturę.

 

No fajny fajny, szczególnie w środku. Nowa Kuga też niczego sobie .. bardzo przestronna wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na Mazdy siedmoiosobowe. Fajne są. Teraz mam QQ+2 , kupiłem choć nie był mi potrzebny taki ale akurat taki był od ręki. Z tyłu tylko dla dzieciaków trzeci rząd i raczej nie na długie podróże. Plus to to że jest większy i bardziej mi sie podoba od normalnego. Ale szczerze mówiąc następnym razem wybrałbym coś innego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuga w porównaniu do QQ jest praktycznie żadnym upgradem, niewiele większe auto. Outlander, CR-V, są dużo większe, ale to już moim zdaniem nieco inny segment. Cenowo natomiast nie jest tak źle jeżeli chodzi o wersje benzynowe podobnie wyposażone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...