Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

1.5dci - rozrząd - kiedy wymienić?


myk6414
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie. Auto jest z 2008, ma w tej chwili 126k km, mam je od nowości. W książce serwisowej piszą ze przy 160k. W ASO powiedzieli ze jak sie zblize do tych 160 to wtedy sie umawiac. Byłem u 3 mechaników poza ASO i każdy sie podrapal po głowie, ale żadnej odpowiedzi jednoznacznej nie udzielił, bo podobniez jest to dosyć gruby pasek i powinien starczyć do tych 160. Gdzieś wyczytałem ze na częściach fabrycznych powinno sie jak najdłużej jeździć.

 

Co Wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli robisz to dla siebie to myślę że powinieniś wymienić go troszkę wcześniej, tak 120-150 tyś km. Zawsze to śpisz spokojniej. A co do części fabrycznych to jak załozysz nowy rozrząd markowej firmy to tej będzie Ci to długo służyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maja siostra która posiada QQ 1.5dci z 2007 roku robiła to przy 120 000 km po części dlatego ,że właśnie minęło (w 2012roku) 5lat - bo jak dobrze pamiętam to jest coś takiego w książce ,ze albo przebieg albo czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas przeglądu po 3 latach /przebieg 40 tyś/ wymiana serwisowa paska , a gdzie tu jeszcze do 160 tyś.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podczas przeglądu po 3 latach /przebieg 40 tyś/ wymiana serwisowa paska , a gdzie tu jeszcze do 160 tyś.?

Bo była seria zsuwających się i tyle.Pasek należy wymienić po ok5 lub 6-latach(w zależności jak w instrukcji i 120/160kkm w zależności od modelu(instrukcja)Jeśli jazda ostra lub po mieście,to należało by zmienić interwał o ok.20kkm(100/140kkm)WAŻNE W TYM SILNIKU,by wymienmić go razem z pompom wody i z uszczelnieniami wału i rozrządu od strony paska! Wymiana samego kompletu pasek rolka-mija się z celem ,bo najczęściej pompa po wymianie zaczyna "puszczać"(kwotowo niewielka różnica,a spokoj o wiele większy)to samo to samo uszczelniacze,jak zaczną puszczać olej to wymiana od nowa PASKA I POMPY )

Ja na twoim miejscu zainwestował bym też w wymianę PANEWEK,bo niestety to bardzo słaby punkt tego motoru(tak jak i 1.9 dCi) I wcale nie brak zamków tu jest główną przyczyną(jak glosi potoczna opinia) , a wyjątkowa wrażliwość na olej wysokiej jakości wymieniany max.co 15kkm, oraz agresywny sposób eksploatacji .Najczęściej dochodzi do zatarcia panewki ostatniej lub środkowej.Silnik zaczyna mocno

hałasować (stuki metaliczne) Jeśli to zignorujemy to raz dwa silnik do wymiany. w najlepszym przypadku wał i panewki nowe + często turbina,rzadko wystarczy szlif i panewki. Pzdr.Co do rozrządu jest całkiem trwały i z zasady mało problematyczny jak na pasek.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6Dci ma oznaczenie R9M

Nie , to problem 1.5 i 1.9 DCI  , 1.6 to zbyt nowa konstrukcja by cos wyrokowac

 

Np.2.0 i 1.9 mimo zastosowania tych samych panewek,ale inaczej rozwiazanemu smarowaniu, to w 2.0 problem nie występuje

 

 

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , to problem 1.5 i 1.9 DCI  , 1.6 to zbyt nowa konstrukcja by cos wyrokowac

 

Np.2.0 i 1.9 mimo zastosowania tych samych panewek,ale inaczej rozwiazanemu smarowaniu, to w 2.0 problem nie występuje

 

 

 

Koledzy problemem przy panewkach jest częstotliwość wymiany oleju. Raczej co 15kkm. Ludziom kupujacym używane zalecam przy natychmiastowej wymianie oleju zdjąć miskę olejową i sprawdzić co tam sie osadziło. Wielokrotnie widziałem takie rozebrane  silniki po awarii - a w misce "galareta" olejowo śmieciowa.Podobne zalecenia przy wymianie turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...