Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Amortyzatory tył


sq9mcs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Tył mojego Patha zaczął sprawiać wrażenie że obniża się. Bujania nie zauważyłem ale podejrzewam że amorki po 64tyś km. (fabryka) do wymiany. I teraz pytanie zakładać standardowe czy np. IronMan? Głównie poruszam się po asfalcie ale polskie drogi to poniekąd trochę terenowej walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tył obniżył się to wina sprężyn nie amortyzatorów. Nie spiesz się z wymianą, podjedź gdzieś na stację diagnostyczną i sprawdź je na "trzęsawkach". Ja mam 160 tyś na oryginałach i są bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem prześwity i wyglądają na prawidłowe więc pewnie złudzenie optyczne. Amorki miałem już wymieniane co ciekawe na gwarancji po 10 tyś rozleciały się, ASO o dziwo nie protestowało. Myślałem aby na wiosnę wymienić całość na Dobinsons'a ale bez sprężyn. Pytanie tylko czy to im nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wymieniać amorki na Dobinson's to weź jednak pod uwagę i sprężyny. Ja w zeszłym roku wymieniałem na Lovell's i założyłem komplet (+ 2"). Pech chciał że po 2 miesiącach amory zdechły (felerna partia produkcyjna). Przy reklamacji dystrybutor z rozpędu mnie atakował, że to nie ich wina bo sprężyny były nie od kompletu i to one wykończyły amory. Jak po interwencji się kapnęli co i jak to przyjęli bez problemu i w moment miałem nowe na których przeleciałem już 60 tyś i jest ok. No po prostu niefart i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O lifcie nie myślę ale widziałem że Dobinsons produkuje zamienniki oryginalnych sprężyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a takie amorki http://allegro.pl/amortyzator-tylny-nissan-pathfinder-2005-11-monroe-i3460010342.html

Ma ktoś jakies doświadczenie z takowymi amorami? Monroe reflex dobre są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kurde blaszka Lovell'sy na tyłku znowu zdechły :thumbsdown: . Objawia się to szybko wytłuczonymi tulejami amortyzatorów. :devil:  Lovell's idzie do lamusa, teraz będzie testowane Rancho. Miałem kiedyś w Parchu amortyzator skrętu tej marki - robił dobrze. Pożyjemy zobaczymy.  :gun:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...