Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Osłona - podwozie


Gość Johnny_h

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

ostatnio jadąc polną drogą zawadziłem o kamień, okazało się, że odpadła mi następując część (zdjęcia). Nie mogę namierzyć co to jest, proszę o informację o niej i czy konieczny jest jej ponowny montaż.

 

post-73693-0-83146900-1377461041_thumb.jpg

 

post-73693-0-67697900-1377461143_thumb.jpg

 

 

Z góry dzięki za pomoc,

Pozdrawiam.

Johnny_h

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest to jakaś osłona silnika od dołu. Która strona to nie wiem. Ale powinna być na pewno, gdyż osłony chronią silnik, wiązki, złączki oraz alternator od wody - gdy np. wjedziesz w kałuże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny uzupełnij awatar,nie wiemy jakim Note jeździsz?1.4-1.6 czy cdi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam wszystkich użytkowników Nissana NOTE

- z tego co się orientuję to w przypadku NOTE z silnikiem 1.4 nie zaleca się stosowania osłony silnika; producent nie przewidział takiej ewentualności (nie ma w ofercie oryginalnej osłony) a podyktowane jest to "tendencją do przegrzewania się tych silników" (taką informację uzyskałem w serwisie) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo naginana teoria. Obie benzynówki 1.4 i 1.6 nie mają tendencji do przegrzewania. A brak osłon w benzynówkach jest normą. W  wielu samochodach różnych marek ich nie ma bo nie są potrzebne. Drogi w Europie są generalnie dobre. Silnika benzynowego nie trzeba "dogrzewać" i nie ma delikatnego osprzetu. Nie stosuje się osłon, bo nie są potrzebne. Silniki wysokoprężne to co innego. Nie produkują zbyt dużo ciepła i często szczelnie się je zabudowuje, żeby wręcz je dogrzać. NOTE z silnikiem dci nie jest wyjątkiem i też ma osłonę od spodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...