Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwna zmiana zachowywania się wycieraczek.


chrzanu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wczoraj ustawiałem i czyściłem dysze spryskiwaczy, więc musiałem trochę z nich popsikać ;) Zwyczajnie, po psiknięciu wycieraczki powinny przejechać po szybie, a wczoraj w pewnym momencie przestały mi to robić. Czy niechcący wywołałem jakąś zmianę, albo coś przełączyłem, czy po prostu szlag coś trafił ? :D

Edytowane przez chrzanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Chyba nie skumałem o co Ci chodzi :P

 


Ani ja :)


Pewnie koledze chodziło o to;;;
>>>Popchnięcie dźwigni od siebie uruchamia pracę spryskiwacza i wycieraczki.<<< ale to dotyczy wycieraczki tylnej.
Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mowa jednak o spryskach i wycieraczkach szyby przedniej.

 

@Zuziek ;) Rozwiń myśl proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodziło o pociągnięcie dźwigni do siebie i uruchomienie spryskiwaczy, a potem automatyczne uruchomienie wycieraczek. Ta ostatnia rzecz przestała funkcjonować. Cała reszta działa bez zmian. A co do tylnej wycieraczki: nie posiadam w sedanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chodzi o pociągnięcie dźwigni do dołu.

 

W załączniku o co chodzi, nie raz miałem przypadek że gdzieś przez przypadek poszła wajcha do góry i deszcz padał a wycieraczki nic, wajcha do dołu i działa automatycznie tak jak to ma być.

 

Również posiadam Sedan, więc nie ma wycieraczki z tył :) A wiem jak to działa w hatchback bo uprzednio miałem Hondę Civic właśnie w tej wersji i taki układ wajchy :)

 

--

Pozdrawiam

Kamil

post-69359-0-84721500-1378249221_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ale czujnik deszczu nie ma niczego wspólnego z tym czy wycieraczki załączą się po uruchomieniu spryskiwacza. Są auta, które nie mają czujnika deszczu, a wycieraczki i tak się uruchamiają po umyciu szyby spryskiwaczem.

 

To co Ty mówisz, ma prawo bytu że wycieraczki się nie załączają jak pada deszcz. Wtedy faktycznie trzeba kliknąć o jeden poziom w dół wajchą aby wycierały jak napada. Ale jak używasz spryskiwacza, położenie wajchy nie ma znaczenia. Po spryskaniu szyby, wycieraczki mają się uruchomić zawsze.

 

Jakby miał z kolei wajchę na sam dół, to by przecież wycieraczki pracowały by mu non stop na najwyższym biegu, czy psika, czy nie psika, czy pada czy nie pada.

 

Coś chyba mocno pokręciłeś Kolego.

Edytowane przez PawelSalata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...