Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Woda pod dywanikiem kierowcy !


Gość mari1969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Od jakiegoś czasu zbiera się mi woda pod dywanikiem (tylko u kierowcy). Po ostatniej podróży w czasie burzy wody nazbierało się tyle,że słychać było jak się przelewa podczas skręcania. Podniosłem dywanik i szmatą wycieram...może ktoś ma pomysł od czego zacząć ? Pozdrawiam Marek ( tino 2,2 dci 160 tys. 2003 prod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:nissan2:

 

witam ziomala mari1969, po której stronie w tino jest filtr kabinmowy?

jeśli po strnie kierownika to obstawiam, że trza go uszczelnic :nissan2:

sorki za ten pusty post wyżej ale na jednym kompie nie chce mi zape4łnić posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli napisałeś że po deszczu i jeździe po kałużach, to wyciek płynu np. z chłodniczki-nagrzewnicy odpada.

Pozostaje Ci tylko czekać na deszcze lub jechać gdzieś, gdzie będziesz miał dostęp do wody i węża. W samochodzie rozkładasz gazety, polewasz samochód wodą i obserwujesz w którym miejscu gazeta zacznie robić się mokra. Może gdzieś ściekać po podszybiu, lecz i tak nie będzie Ci łatwo dokładnie określić miejsce przecieku, gdyż woda może spływać wewnątrz po przewodach lub innych elementach i kapanie może być i 30cm dalej niż źródło przecieku.

Następna opcja, to dokładnie sprawdzić podwozie i nadkola.

Jeszcze przychodzi mi do głowy to, że mogłeś przed podróżą pozostawić otwarte okno. Wiem jest paskudnie wyprofilowane i woda leci do wnętrza. Jeśli, jak to wspomniałeś "wycierałeś" wodę pod dywanikiem, to Ci współczuję i proponuję zdjąć-odchylić wykładzinę i jeszcze stamtąd wydostać wodę. Ma gdzie ona się naprawdę gromadzić. W niektórych miejscach między wykładziną a podłogą-blachą jest aż 2cm luzu.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy nie masz zapchanych odprowadzeń pod pokrywą silnika; przy podszybiu (liście i inne badziewia )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Wypadałoby, jak już robisz-sprawdzasz, to rób to porządnie i z sercem. Może to tam są jakieś "kwiatki"?

I tak może być. Nie mam fotki podszybia po zdemontowaniu kratki, ale to co pamiętam, to po obu stonach, na grodzi są dość duże otwory gdzie zassysane jest powietrze do wnętrza. Jeśli masz np. zabrudzony-zapchany odpływ wody po stronie kierowcy, to ona może akurat się tamtędy dostawać.

Co mogę jeszcze doradzić? Jak już zdemontujesz osłonę podszybia, to zerknij również i przesmaruj-naoliw mechanizm wycieraczek. Możesz go nawet zdemontować. Ramiona często zapiekają się na sworzniach a później "pada" silniczek. Do niego też możesz zajrzeć, czy nie dostaje się woda - a bardzo często lubi. Więc wyczyścić a później nad silniczkiem coś położyć aby osłonić go od wody kapiącej z góry. Będziesz mial na zaś.

Pozdrowionka.

Edytowane przez mirekg9
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio mialam ten sam problem, auto kupione 2 tygodnie temu, na szczescie na gwarancji dealera - problemem byly zapchane odprowadzenia jak zauwazyl Marcome.

 

 

10 minut w garazu, i po problemie :) Leje od dwoch dni a umnie sucho.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...