Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy te alufelgi będą pasować do pathfindera


nordyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pathfindera z 2013 3.0 wersja LE. Posiada felgi 18 " ale mam kaprys zmiany felg na takie 

http://www.ebay.com/itm/18x9-KMC-XD-XD809-Black-Wheel-Rim-s-6x114-3-6-114-3-6x4-5-18-9-/161017742530

 

Mam pytanko czy będą pasować - chodzi mi o szerokość i osadzenie, bo rozstaw śrub się zgadza. 

Pytanie może wydawać się głupie ale mam swoje lata i się nie orientuję, a nie chcę kupić felg które będa leżały w garażu. 

Dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pathfindera z 2013 3.0 wersja LE. Posiada felgi 18 " ale mam kaprys zmiany felg na takie 

http://www.ebay.com/itm/18x9-KMC-XD-XD809-Black-Wheel-Rim-s-6x114-3-6-114-3-6x4-5-18-9-/161017742530

 

Mam pytanko czy będą pasować - chodzi mi o szerokość i osadzenie, bo rozstaw śrub się zgadza. 

Pytanie może wydawać się głupie ale mam swoje lata i się nie orientuję, a nie chcę kupić felg które będa leżały w garażu. 

Dziękuję za odpowiedź

 

jeśli wierzyć wyszukiwarce na stronie aukcji, to nie będzie pasować : " This part is not compatible with 2005 Nissan Pathfinder LE."

 

 

Edytowane przez camo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, człowiek starej daty i sobie nie radzi w sieci. Może polecisz jakieś alufelgi 18" poza nissanowskimi bo sa paskudne. Pasuje mi też kupić naprawdę dobre opony zimowe bo dom mam na górce i jedzie się dosyć stromo i po serpentynach. Do tej pory w zimie najpierw odśnieżałem kubotą drogę żeby mercsedes przejechał z workiem ziemniaków w bagażniku. 

Jakie polecasz opony na lato, tak jak pisałem, dom mam na szczycie góry. Jedzie się do niego z 1,5 km pod stromiznę i na dodatek po serpentynach. W lecie gdy pada też miałem problem z podjechaniem - zresztą jak każdy u nas. 

Edytowane przez nordyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, człowiek starej daty i sobie nie radzi w sieci. Może polecisz jakieś alufelgi 18" poza nissanowskimi bo sa paskudne. Pasuje mi też kupić naprawdę dobre opony zimowe bo dom mam na górce i jedzie się dosyć stromo i po serpentynach. Do tej pory w zimie najpierw odśnieżałem kubotą drogę żeby mercsedes przejechał z workiem ziemniaków w bagażniku. 

Jakie polecasz opony na lato, tak jak pisałem, dom mam na szczycie góry. Jedzie się do niego z 1,5 km pod stromiznę i na dodatek po serpentynach. W lecie gdy pada też miałem problem z podjechaniem - zresztą jak każdy u nas. 

 

 

obawiam się, za bardzo nie pomogę, mi się podobają oryginalne felgi wiec nie szukałem nigdy zamienników. oponki mam całoroczne, terenowe komplet AT 17" i MT 16" i jestem z nich zadowolony, ale zbyt dużo od nich nie wymagam.

post-21294-0-45708300-1378021743_thumb.jpg

Edytowane przez camo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgi nie będą pasować przez ich offset. Ten w aukcji wynosi 18 a fabrycznie masz 30. Więc felga będzie wystawać poza obrys auta i to paskudnie. Szukaj felg o parametrach:

 

rozstaw 6x144.3

rozmiar 18(średnica w calach)x7JJ

offset (ET) 30

 

Na lato z opon polecam Yokohama Geolandar H/T-S lub A/T-S, BF Goodrich Long Trail (bardziej szosowe), All-Terrain T/A (bardziej terenowe). Na zimę Yokohama Geolandar I/T+, BF Goodrich Winter Slalom KSI.

 

Nawiasem 18'' Nissanowskie podobają mi się i zastanawiam się na zakupem ich w ramach felg na lato. Obecne 17'' przejdą na zimę

Edytowane przez sq9mcs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Żeby nie zakładać nowego tematu piszę tutaj.
Chce kupić komplet fabrycznych felg do Pata ale pamiętam że kiedyś była jakaś akcja serwisowa z pękającymi alusami. 
Jakie wzory felg były wadliwe i czy ewentualnie da się jakoś rozpoznać wadliwą serię po numerze na nich albo w jakiś inny sposób ? 
Bo dzisiaj znalazłem chyba małą okazję cenową 

http://allegro.pl/felga-alu-nissan-navara-pathfinder-oryginal-nowe-i6008308857.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze, że juz kupione, ale skoro to nówki to były prędzej po wymianie w akcji serwisowej niż przed :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem :)
Tylko chciałem się upewnić

Edytowane przez Bobek428
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te na amerykański rynek są bardzo ładne ale chyba niedostępne w rozmiarze 17" a takie mam opony letnie i zimowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...