Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lakierowanie zderzaka (tył)


illidan.tm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Posiadam Notesa w kolorze Jeans (kolor z tabliczki B52) i chciałbym zapytać czy ktoś może usuwał rysy z lakierowanego zderzaka (tył)? Wiadomo, że jest to plastik i nie rdzewieje, ale czarne ślady nie wyglądają zbyt estetycznie. Jak się do tego zabrać? Czy są jakieś "spraye" lub kredki do malowania? Czy kupując zaprawkę (jeśli takową znajdę) pod kolor z tabliczki nie będzie ona znacząco odbiegała od pozostałej części zderzaka (bo przecież kolor karoserii i plastików się różni) - nie zależy mi na idealnym rozwiązaniu (czyli malowanie całości) - chcę tylko, aby nie rzucało się tak w oczy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i będzie lepiej ale pasta polerska już w tym wypadku niewiele pomoże.Zderzak ma dwie warstwy,kolor i bazę(bezbarwny)

Fakt czarnego już nie będzie widać i to w tym przypadku chyba jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też podjechać do jakiegoś zakładu, który dorabia lakiery samochodowe. W większości w nich jest możliwość zamówienia lakieru w sprey`u. Za około 30-40 PLN otrzymasz go tyle, że spokojnie powinno wystarczyć na zaprawki na zderzaku. Jak będziesz chciał zrobić jeszcze lepiej, ze kolejne 20-30 PLN dostaniesz sprey z tzw. klarem - czyli lakierem bezbarwnym do nałożenia na kolor. Przy odrobinie szczęścia i umiejętności, można osiągnąć całkiem niezły rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że ja mam również notka w kolorze B52. Przychylam się do rad poprzedników. Można jak piszą koledzy  zlecić dobranie do słoiczka, lub  nabicie lakieru w spray. Ja miałem trochę szczęścia, bo powierzyłem dobranie koloru znajomemu lakiernikowi za darmo. Zaprawki robiłem pędzelkiem. Nie  jest idealnie ale czarnego nie widać. Powodzenia. :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...