Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Karkołomny pomysł ?


kalleanka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadłem na trochę śmieszny ale i ciekawy pomysł.(Sadzę ze nie jestem pierwszy)

Ponieważ w T30 po lifcie konsola środkowa jest prawie nie wykorzystana, badziewne radio 1 din, dziwne klapki i schowki w dół aż do pokręteł. Można by wmontować w to miejsce tablet, tak na oko 9 cali ( iPad jest za duży). Mielibyśmy pod ręką radio, nawigację, odtwarzacz wszystkiego, przeglądarkę i wszystko co się da podłączyć przez USB, sine ząbki, 3G. Kto wie, może i jakiegoś kompa udało by się zaimplementować jeżeli ktoś potrafiłby zebrać sygnały z komputera czy czujników, ładnie obrobić i wyświetlić. W miarę zdolny programista mógłby to zebrać w całkiem ładną apkę, że tak powiem kolokwialnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to karkołomny pomysł. Nie wiadomo jak to zrobić by było estetycznie. Takie koncepty wychodzą gdy konsola jest w skórze. Wtedy łatwo to spasować. Z użytkowego pkt widzenia lepiej chyba kupić netbooka i używać go w razie potrzeby. Wydaje mi się poza tym, że 2 dinowe peyingi mają możliwość wykorzystywania windowsa ce. Trzeba też sobie jasno powiedzieć, że głąb z NJ, który nie uwzględnił komputera pokładowego w x-trail powinien jeździć nim do końca życia i jego rodzina też, żeby na niego wsiadała z twarzą codziennie i jego współziomkowie z wioski też bo w mieście to taki nie mieszka na pewno... (tu sorki za wątek nacjonalistyczny).

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były również wersje z nawigacją. Sam taką posiadam. W miejsce fabrycznego ekranu można zamontować dotykowy 7" z wejsciem VGA/HDMI i podłączyć mini PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są takie projekty w innych markach - koledzy z mazdaspeed się w to bawili. W którejś 323f jest to zamontowane a nie wiem cze nie w 5 także.... jak znajdę to wkleję linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OTT W ostatnim motorze jest wzmianka o mazdaspeed w kontekscie porównania 2 mazd 3 BArtez. Pozdr

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz mi to zeskanować i podesłać na emila? Jestem zagramanicą i mam utrudniony dostęp do prasy... (bartezm@wp.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest zainstalowany 7calowy monitor dotykowy z firmy cartft.com + komputer na procesorze Atom z zasilaczem samochodowym. Komputer włącza się po przekręceniu kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem wygląda całkiem całkiem. Ja tu myślałem, że zdjęcia mojej stacji clarion zrobi wrażenie ale tu no no no....

 

A jak jest nawi wkomponowana? jakaś ramka dokoła czy wciśnięta w blachy...

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...