Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pęknięty wąż od wspomagania


tomson23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z wężem od wspomagania (czarny z ochrona termiczna) . Mechanik mówił ze można zakuć nowy i będzie ok . ale natknąłem się na temat że może nie dokońca to poźniej działać prawidłowo . Co sądzicie o tym nowy dośc drogi okolo 900 zl orginał . Proszę o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakuj nowy, tylko zakuwający, niech sprawdzi, czy czasem nei ma dławicy, wtedy trzeba ją przełożyć albo wziąć pod uwagę podczas zakuwania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fhrancuziiii  coś namotali ,,,

Zakułem narazie jest ok . Dzięki przyjaciele za pomoc .

 

Zakułem narazie jest ok . Dzięki przyjaciele za pomoc .

Zdecydowałem się na kupno orginalnego i teraz jest wszystko ok. Odradzam zakuwanie jest kilka powodów po których to nie działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakich powodów?? możesz rozwinąć?? 

Drżenie kierownicy podczas skrecenia do "końca " w prawo i w lewo . Jak się okazuje orginał ma jakis czujnik i w środku jest zwężony w dwóch miejscach i nie podaje takiego ciśnienia. Droga zabawa ale proponuje orginał . Uwaga !!! na róznice węży jesli ktoś ma wersje 2WD  nie pasują od 4 WD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak się okazuje orginał ma jakis czujnik i w środku jest zwężony w dwóch miejscach i nie podaje takiego ciśnienia.

czujnika nie ma, ale dławica jest, czyli to co pisałem wyżej, poprostu trafiłeś na papudraka, który nie sprawdził co i jak jest w środku, P12 też ma dławiony wąż i był zarabiany tylko, przez osobą znającą się na tym i do dzisiaj nei ma żadnego problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem nowy więc, witam wszystkich. Trafiłem na forum ponieważ parę dni temu i mnie dopadła bolączka cieknącego przewodu wspomagania. Przed zabiegiem wymiany węża przerzuciłem ten o to wątek i kilka podobnych na innych forach. Z racji niemałej ceny oryginalnego przewodu postanowiłem spróbować zakuć nowy, przy czym stary został rozebrany na części pierwsze. W środku znajdują się dwa dławiki i jakaś sprężyna. Wszystko zostało przełożone i zakute na nowym wężu. Efekt? Może, nie nieznośnie ale jednak w pewnych chwilach owe buczenie jest słyszalne. Wniosek... Jak ktoś nie chce wyrzucić 100zł za zakucie i dwa razy tego rozbierać niech od razu szuka nowego ;) Cena w stanach ok 100$ Gościu z amerykany.pl, może sprowadzić za 350zł czeka się 3 tyg. Prawdopodobnie jest to zamiennik oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy więc, witam wszystkich. Trafiłem na forum ponieważ parę dni temu i mnie dopadła bolączka cieknącego przewodu wspomagania. Przed zabiegiem wymiany węża przerzuciłem ten o to wątek i kilka podobnych na innych forach. Z racji niemałej ceny oryginalnego przewodu postanowiłem spróbować zakuć nowy, przy czym stary został rozebrany na części pierwsze. W środku znajdują się dwa dławiki i jakaś sprężyna. Wszystko zostało przełożone i zakute na nowym wężu. Efekt? Może, nie nieznośnie ale jednak w pewnych chwilach owe buczenie jest słyszalne. Wniosek... Jak ktoś nie chce wyrzucić 100zł za zakucie i dwa razy tego rozbierać niech od razu szuka nowego ;) Cena w stanach ok 100$ Gościu z amerykany.pl, może sprowadzić za 350zł czeka się 3 tyg. Prawdopodobnie jest to zamiennik oryginału.

Za sprowadzony oryginał trzeba zapłacić 600-700. Jeśli zdecydujesz się na ten zamiennik, daj znać czy jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jest to OEM, numer części to 49720-CC10C.

Numer prawidłowy. W serwisie w USA kosztuje około 120$. Więc jeśli ze sprowadzeniem 350PLN to taniutko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...