Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

karkołomny pomysł 2


karibox1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W związku z nurtem karkołomnych pomysłów postanowiłem też coś zaproponować. Otóż moja żona narzekała na ból kręgosłupa po dłuższej jeździe na tylnej kanapie. Powiedziała, że to wina chudych zagłówków i że w lagunie to było coś... No to poszukałem w szpargałach przedni pluszowy zagłówek z wersji privilege (dla uprzywilejowanych he) i postanowiłem go zaadaptować na tył xa. Niestety nie jest to łatwe ale możliwe. Rozstaw w miare pasuje (centymetr w te czy w tamte nie robi). fi rurki zagłówka laguny jest deczko grubsze i nie chce wleźć. Można je natomiast uciąć i wkręcić w nie (bo są to rurki) pręty gwintowane 8mm. Potem te wystające pręty trzeba przyciąć na długość albo da się je wkręcić w oryginalne pozostałości rurek laguny tyle ile trzeba. U mnie ok 10-11cm. Wtedy da się wsadzić w gniazda xa jak oryginalnie choć trzeba je owinąć taką taśmą parcianą żeby nie niszczyło gniazda i siedziało sztywno. A wygląda to tak jak w załączniku. Teraz widać jaka jest różnica między zagłówkiem nissana a renault...

post-58920-0-17495700-1378222743_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że centralny zagłówek z Laguny zawsze zasłaniał mi widok w tylnym lusterku:) Tym niemniej twoje wykonanie wygląda na solidnie, i mam nadzieję, że żona nie ma już powodów do narzekań:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też coś zaproponuję. Kolego proszę żebyś zaczął nazywać tematy zgodnie z ich treścią. Bo karkołomne to będzie znaleźć na forum cokolwiek używając opcji szukaj w najbliższym czasie. Karkołomnie pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co zmieniac tylne zaglowki ?. Nie wiem czy we wszystkich X'ach tak jest ale u mnie w zaglowkach jest jeszcze taki pierdzielnik, ktory moge opuscic i trzyma glowe i w czasie snu sie nie kolebie na zakretach. Wg mnie bardzo przydatna rzecz. Laguna tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikogo nie zmuszam do zmiany. to tylko opis karkołomnego działania...Czy Kolega mógłby jednak opisać szczegółowiej lub najlepiej przepraszająco poproszę o zdjęcie tego pierdzielnika. To może być dla mnie i innych bardzo ważne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia nie mam kiedy ani jak wstawic, ale sa to takie jakby dwa "podlokietniki" po obu stronach zaglowka. Opuszcza sie to i mamy cos w rodzaju litery "U" w ktora wchodzi glowa. Mam auto z konca 2005 r (2,2 dCi) wiec moze ktos kto ma podobny model i ma mozliwosc wstawi zdjecie.

Tu jest w ktorejs linii opis tego zaglowka.

http://www.motoforum.pl/Magazyn/200701/xtrail.html

Jesli nie chce sie komus szukac to tam jest taki tekst:

"Ciekawe są również skrajne zagłówki tylne, z opuszczanymi podparciami bocznymi.".

PS. Tak przy okazji dowiedzialem sie ze mam wersje Columbia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem kolego, że mnie zaskoczyłeś. Dotąd nie wiedziałem tego testu. Zagłówki są naprawdę niezłe i nie widziałem takich. Co prawda mojej żonie chodziło raczej o wychylenie zagłówka w stronę kierowcy ale te skrzydełka to naprawdę cacko. Wreszcie na tych zdjęciach można zobaczyć mocowanie lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...