Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Schemat złącza tylny most


icer_pzn

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Dziś postanowiłem się przyjżeć się tylnemu mostowi mojej navci. Znalazłem dwa złącza, które podejżewam są do blokady mostów. Nie mam jednak oryginalnej instalacji. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak działają i do czego dokłądnie służą złącza?

https://www.dropbox.com/s/5lfef355i6wuiys/20130904_150015.jpg

https://www.dropbox.com/s/agj9y2v1cdnposa/20130904_150036.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym temacie nie pomogę, ale widzę, że na zapasie masz stary typ felgi, który w Navarach podlega wymianie. Byłeś na akcji serwisowej w ASO ? Jeżeli nie, zainteresuj się tym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to się w sumie domyśliłem. Interesuje mnie najbardziej schemat działania, podłączenia. Mam tu na myśli jak podać sygnał żeby blokadę załączyć, jak żeby zdjąć i jak odczytać dane z czujnika. Nie mam oryginalnej instalacji i dlatego sterownik muszę zrobić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj wolnych złączy w okolicach tyłu ramy sprawdź czy masz złącze w konsoli obok przycisku blokady drzwi jeśli są to wystarczy zamontować sterownik z wersji z blokadą zaprogramować kompa i działa

Podłączenie na krótko tak jak byś chciał nie jest takie proste po pierwsze blokada działa tylko do 25km/h po drugie ABS musi zostać wyłączony inaczej będzie wywalać błędy fabrycznie za to wszystko odpowiada sterownik napędów

 

Ta z przodu to czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj wolnych złączy w okolicach tyłu ramy sprawdź czy masz złącze w konsoli obok przycisku blokady drzwi jeśli są to wystarczy zamontować sterownik z wersji z blokadą zaprogramować kompa i działa

Podłączenie na krótko tak jak byś chciał nie jest takie proste po pierwsze blokada działa tylko do 25km/h po drugie ABS musi zostać wyłączony inaczej będzie wywalać błędy fabrycznie za to wszystko odpowiada sterownik napędów

 

Ta z przodu to czujnik

Chodzi o górny czy dolny?

 

Dzięki bardzo za odpowiedź, ponieważ nigdzie informacji nie znalazłem. Temat wyjaśnił mi się bardziej niż chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...