Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zakup qashai 2.0 dci


Gość jezyk403
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako nowu user zwracam sie do was z prośba o opinie na temat model 2.0dci w automacie. Zamierzam zakupic sobie autko. Co prawda mam na oku 2007r. ale przebieg ma 206tys. Gościu chce 45tys. Chyba troszkę sporo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj auta po lifcie tj. od 2010 roku jeśli masz tyle na zakup. Sam silnik i ta skrzynia plus napęd na 4 koła, wg mnie idealne połączenie. Tylko nie licz na 5l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej benzyna 2.0 bo "ropniak" to chyba wiesz, że jest "renówki" no i jak sam piszesz ma już ponad 200 na liczniku?

Zrobisz jak chcesz ja osobiście mam benzynę 1.6 w TIIDZIE i jestem zadowolony, kiedyś też miałem chętkę na to co tyale w benzynie. Obecnie choruję na LAURELA i tu Ci powiem, że jest mi raczej obojętne jaki silnik bo wiem,że oba to"trawdziwe japończyki". :nissan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przebieg to nie jest znowu aż taki duży. Jak na ten rocznik to jest jak najbardziej realny, chyba że wolisz widzieć 60000km na liczniku a w rzeczywistości będzie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu kupiłem swojego QQ rocznik 2007, 2,0 dci, 4x4 automat. Bogata wersja (na tamten czas chyba najbogatsza). Dałem sporo więcej, no ale to było 2 lata temu. Tyle że auto pochodziło w Polski, do końca serwisowane. Przebieg 150 tys uznałem za całkiem realny - lepiej mieć 150 realnie niż 50 tys na liczniku a w rzeczywistości 250.

Jeśli chodzi o wybór benzyna - diesel to chciałem automat a o ile wiem, to benzyna 2.0 w automacie sporo pali.

Jak na razie większych problemów nie było (odpukać). Raz pojawiła się kontrolka DPF, wypalone na trasie. Z napraw to poza rzeczami typowo eksploatacyjnymi (olej, filtry, wycieraczki, żarówki, klocki) to wymieniane były amortyzatory z tyłu i jakieś łączniki w przednim zawieszeniu - cenowo ok, dużo więcej pakowałem w stare auta, którymi zdarzało mi się jeżdzić.

Ale nikt za ciebie nie podejmie decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukaj auta po lifcie tj. od 2010 roku jeśli masz tyle na zakup. Sam silnik i ta skrzynia plus napęd na 4 koła, wg mnie idealne połączenie. Tylko nie licz na 5l/100km.

 

Po liście jest zbyt zaokraglona sylwetka, tylko kanty qq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wybór benzyna - diesel to chciałem automat a o ile wiem, to benzyna 2.0 w automacie sporo pali.

 

2.0 benzyna z CVT pali akurat ciut mniej niż z manualną skrzynią. Przynajmniej tak jest w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...