Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Uszkodzona miska olejowa


Michał X-trail

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj późnym popołudniem na drodze polnej rozwaliłem miskę o kamień wystający z ziemi.Uderzenie było na tyle mocne że silnik momentalnie zaczął głośno terkotać,od razu szybka reakcja sprzęgło,zgaszenie auta i (o k....wa rozwaliłem silnik).Od tego uderzenia do zgaszenia auta upłyneło może z 5 sekund,ciekawi mnie co mogło się rozlecieć w silniku?.Miska ma mały wgniot tak że olej kapał do dnia dzisiejszego,widoczne jest wgniecenie łapy trzymającej silnik od przodu i dość mocne przerysowanie prawego wahacza,to tyle co można zobaczyć schylając się pod auto.Polna wycieczka zakończyła się powrotem na lawecie,czekam na wizytę rzeczoznawcy z ubezpieczalni i odstawiam auto do ASO.Po tym dzwięku silnika to chyba raczej nie próbować odpalać do czasu odkręcenia miski olejowej?,byłem bardzo zdziwiony że X-Trail ma tak mały prześwit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szybko zgasiłeś to raczej w silniku nie powinno się nic stać. Dźwięk był na postoju czy w ruchu? Nie wiem w którym miejscu jest pompa oleju - może ona ucierpiała i wydawała takie dźwięki. 

Prześwit w standardzie nie jest powalający - dlatego ja swojego podniosłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Silnik był momentalnie zgaszony po usłyszeniu hałasu z silnika,dźwięk był taki jakby miał silnik zaraz się rozlecieć albo praca na jednym cylindrze.Od uderzenia do zatrzymania silnika przetoczył się jakieś 6-7 metrów ale na wciśniętym sprzęgle.Umówiłem już wizytę w ASO tylko czekam na odwiedziny rzeczoznawcy z PZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...