Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ma ktos pomysl na lsd tylnego mostu w terrano I ???


Gość HAIKO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

proponuje oddzielny watek temu poświęcić, myślę kolego że wszyscy z przyjemnością obejrzymy zdjęcia co gdzie i jak masz rozwiązane, osobiście proszę abyś taki założył i nawrzucał zdjęć

i tak bez zmiany przełożenia to średni fajne te 35", uzupełnij profil kolego co tam pod maską siedzi 3.0 pewnie ?

jak Thespian napisał demo car niezły, jak wielokrotnie pisałem ma przyczepkę do ciągnięcia i z bólem rezygnuje z większych kapci

 

aczkolwiek ja nie widzę problemu tak zamocować budę żeby nie spadła :) to chyba najmniejszy problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że to by trzeba jeszcze jakoś poprzecznie usztywnić i wzdłóżnie... rzeźba wyjdzie... ja mam widać mniej bujną wyobraźnię... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e to sobie umiem wyobrazić :) 

 

wielką dziurę trzeba wyciąć... i drążek przedłużyć i technikę mieć jak kierowca ikarusa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he he widze ze niezla dyskusja sie wywiazala  :) Postaram sie w wolnym czasie wypenic profil i wrzucic wiecej zdjec z prac. Naprawde nie sa to przerobki zrobione u pana Stacha, tylko starannie przemyslane dzialania. Buda nie jest wy liftowana na samych gumach wiec jest bardzo stabilnie zamontowana. Calosci dopelnia komplet zawieszenia Trail Master ktory sprawuje sie super w terenie. Tak jak pisalem umiescze pozniej fotki montazu zawieszenia liftu budy i mostu oraz nowych zderzakow i 2 wyciagarek przod 12000lbs :thumbsup: milo ze wam sie podoba projekt bo duzo czasu temu poswiecilem. :) a najwieksze modyfikacje przed mna

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj żartuje tak trochę z ta konkurencją bo robię podobne podkładki na przód do liftu jak trailmaster tylko moje lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie trochę u mnie popadało i wterenie ślisko i tylny most cały czas załączał LSD no i zauważyłem że most zrobił sie

 gorący , czy to jest normalne czy coś jest nie tak  , myslę że jak tam się trą tarczki to normalne ale nie jestem pewien ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem

 

https://plus.google.com/photos/104979567574721485684/albums/5311665413551894977/5311667851242749538?banner=pwa&pid=5311667851242749538&oid=104979567574721485684

 

dzwonek był konkret, zderzak stalowy poszedł w podkówkę... ale mimo wszystko widać co się dzieje z liftowaną budą przy dzwonku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc po nadkolach to przesunęła się o piczny kłaczek... żaden problem, przy takim lifcie oczywiście...

wiadomo, ryzyko ( a właściwie to pewność) przesunięcia budy rośnie wprost proporcjonalnie do rozmiaru samego liftu

recepta : trzeba wybierać nie pierwsze-lepsze drzewo ale pochylone do siebie  :thumbsup:

w międzyczasie dario wrzucił fotkę i tak sobie pomyślałem, że gdyby był podniesiony na budzie to skrzywienie samych 10-u śrub troszkę zamortyzowałoby uderzenie, prawda? Dario, a tak z ciekawości zapytam: przy jakiej prędkości ten dzwonek nastąpił?

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli  w Twoim konkretnym przypadku lift nie miałby znaczenia właściwie

w osobówkach jest tzw. strefa zgniotu, podłużnice ...przy ramiakach tego nie ma 

wiadomo, drzewo to drzewo , ale w starciu z plaskaczem "to ja jestem Sprite, a on pragnienie..." :whistle:

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja gruchnąłem w drzewo przy niezłej prędkości... takie 3L i 3,5 tyś obrotów...

 

samym narożnikiem stalowego zderzaka...

 

zderzak wgieło poszły oba klosze, zgięty zderzak wgniótł trochę blachy pod sobą (przednia scianka, miejsce mocowania reflektora), wgniotka spora była też na błotniku.

w sumie naprawa ograniczyła się do zabawy "lina-drzewo-wsteczny" i wymiany szkieł reflektorów...

 

po jakimś czasie u kowali bawiłem się w kosmetykę, wyprostowanie ładne zderzaka tirforem i plastykę blach młotkami w kowalskich rękach. Błotnik szpachlnąłem, ale po dziś dzień nie oszlifowałem do porządku...

 

jest wojna, muszą być straty...

 

stal na pysku sporo daje... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terrano jednak nie jest stworzony do walenia:) kiedyś też przy 20km miałem słuczke i cały pas przedni poszedł z belką włącznie. Porównując np z  Jeepem XJ którym miałem stłuczkę też przy 20-30 w tyłek nowego clio i nawet śladu na zderzaku nie miałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kiedykolwiek miałbym zaparkować w czyimś kufrze to niech będzie to Thalia ....ma tak szpetny tył, że po stłuczce wyglądałby lepiej niż oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda... wszystkie sedany przerabiane z hbków tak wyglądają ale thalia nie ma sobie równych...

 

w stłuczkach ważne jest jeszcze w co się wali... jak to jest przód od tico to on weźmie na siebie wytracenie energi...

 

jak to jest solidne drzewo... to ono jest bardziej asertywne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie poleciałem po grubości i przypieprzyłem terranem w betonowy mur... tzn w taki składany z elementów ale jednak elementów betonowych... bullbarem tym niby ozdobnym prosto w słup. Ogólnie z całego samochodu cała się ostała tylko klapa, wszystkie blachy spokojnie do poklepania tylko że kluczowe znaczenie ma tu słowo "wszystkie". nic poza tym się nie stało, a jechałem gdzieś z 80 to na pewno, bo jak zobaczyłem mur to miałem 130, zdołałem shamować ale niewiele :)

 

W sumie to tamten bullbar znowu jeździ w nowym wcieleniu tyrana i tylny błotnik też ale tylko dlatego, że pamiątkowy napis ma pisany spreyem. Także, takie zupełnie miętkie te nasze samochodziki to nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak tu w reinkarnację nie wierzyć  :)

właśnie z roboty wracałem, korek,  "suwak" , itd...o stłuczkę nietrudno, chciałem sobie wybrać coś tak na wszelki wypadek ale los zesłał mi SLK...zwiększyłem dystans bo szkoda mi się zrobiło  :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety jakiś kark młody...ale jednak bezpieczniej terenówką jeździć: Misza terrano w betonowy mur i zdrów ....a Hanka Mostowiak osobówką w kartony i do piachu :thumbsup:  :thumbsup:  :thumbsup:  :thumbsup:

no dobra, skończmy, bo temat miał być o tylnym moście i kolega pewnie czeka na pomysły a my mu życiowe historie opowiadamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...