Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła dzienne LED


BartoszN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

o to co znalazłem w sieci :

 

oryginalne światła LED do jazdy dziennej dla modelu JUKE nr katalogowy KS623-1K000 cena bez montażu 990 zł brutto

 

Edytowane przez BartoszN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi je proponowano przy zakupie za 600 zł/brutto z montazem sa to ledy PHILIPSA, sadze ze JUKE ma tyle lamp ze te ledy to juz by była przesada no chyba ze orginalny przedni zderzak z modelu NISMO z orginalnymi ledami ten ładnie sie komponuje. :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi je proponowano przy zakupie za 600 zł/brutto z montazem sa to ledy PHILIPSA, sadze ze JUKE ma tyle lamp ze te ledy to juz by była przesada no chyba ze orginalny przedni zderzak z modelu NISMO z orginalnymi ledami ten ładnie sie komponuje. :devil:

Ja miałem propozycję ledów Philipsa z montażem za 250 zlotych. Z propozycji tej chyba skorzystam właśnie dlatego, żeby w dzień 

nie świecić tylu świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te ledy podejdą mając przednie wykończenie zderzaka z chromu?

Edytowane przez ewelineczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te ledy podejdą mając przednie wykończenie zderzaka z chromu?

 

 

Na fotce od usera Aviator masz gdzie sa te ledy umieszczone zobacz bo nie mam pojecia jak te chromy beda u ciebie wygladac, a swiatła sie montuje w tych podłuznych wycieciach nad tymi 3 okragłymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem propozycję ledów Philipsa z montażem za 250 zlotych. Z propozycji tej chyba skorzystam właśnie dlatego, żeby w dzień 

nie świecić tylu świateł.

Witam, mam pytanie gdzie Ci proponowali (też jestem z P-nia) i jaki model tych Philipsów, bo ostatnio najnowszy model to LED Daytime lights Guide

 

 ale one kosztują na alledrogo pow. 400 pln. Pozdrawiam

Edytowane przez krzycho59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygląd tych z tyłu jest extra, ale cena nie jest adekwatna w żadnym razie. Co do tych przednich z pewnością się skuszę jak trafię w marę niedrogą ofertę. Jeśli już ktoś się bawił w ledy z przodu (jako światła do jazdy dziennej) i ma dobrą ofertę w Warszawie proszę o kontakt na priv lub post na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie gdzie Ci proponowali (też jestem z P-nia) i jaki model tych Philipsów, bo ostatnio najnowszy model to LED Daytime lights Guide

 

 ale one kosztują na alledrogo pow. 400 pln. Pozdrawiam

Propozycja dotyczyła modelu Philipsa - Led day light 4. Na allegro kosztują one w granicach 200 zł. Lecz niestety propozycja nie jest już aktualna. Taką odpowiedż otrzymałem we wczorajszej rozmowie telefonicznej.  Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

Edytowane przez ziuka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 zł jest ceną jak najbardziej akceptowalną. Pozostaje jeszcze kwestia kosztów i sposobu zamontowania i kosztów podłączenia w taki sposób, aby nie stracić gwarancji oraz tak, aby lampy nie były zbyt łatwe do zdemontowania, przez amatorów cudzej własności. Jeśli do zainstalowania i zdemontowania wystarczy kliknięcie, to jest to tylko pozorna zaleta. Pozostaje jeszcze trzecia kwestia najważniejsza tzn. homologacji. Czy te reflektory mają odpowiednie certyfikaty i czy są bezpieczne dla użytkownika i innych uczestników ruchu. Tym samym czy używanie tych świateł jest honorowane przez Policję Państwową, czy można je używać zamiennie zamiast świateł mijania bez obawy że się dostanie mandat.

Edytowane przez Designer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że takie firmy jak OSRAM czy PHILIPS maja wszystkie homologacje bo nie pozwoliły by se na błazenade gozej z tania tandetą za wielkiej wody :devil:

widzialem na alledrogo fajne osramy wystarczy poszukac, kupic i zawiesc do servisu aby zamątowali aby nie stracic gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę o tym... pomysł jest fajny.... ledy są teoretycznie trwalsze i bardziej energooszczędne niż tradycyjne żarówki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wg mnie to jak ktoś ma wersję JUKE z czujnikiem zmierzchu to najlepszą opcją jest zaprogramowanie świateł do jazdy dziennej :) nic nie montujesz itd tym bardziej nie montujesz nieoryginalnych części - a to że żarówki się przepalą to i tak taniej niż montować dodatkowe światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wg mnie to jak ktoś ma wersję JUKE z czujnikiem zmierzchu to najlepszą opcją jest zaprogramowanie świateł do jazdy dziennej :) nic nie montujesz itd tym bardziej nie montujesz nieoryginalnych części - a to że żarówki się przepalą to i tak taniej niż montować dodatkowe światła

 

 

Nie wiem co masz na mysli ?????????

Ja posiadam takowy czujnik ale on odpowiada za to ze jak jezdzisz w dzien bez swiateł to jak sie ciemno robi to ci sie same włacza ale u nas jest obowiazek jazdy cały czas na swiatłach wiec mam przełaczone na automat ze jak zapalam silnik to sie zapalaja swiatła i na odwrót wiec co bym miał programowac ????

 

Chyba ze jednak chodzi ci o swiatła dokładane dzienne i zeby je podpiac pod takowy czujnik :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kloszu musi być wybita homologacja RL00 i to wszystko. Podłączenie to 3 kable, jeden do + świateł pozycyjnych, masa wiadomo i trzeci przewód do +, który pojawia się po włączeniu zapłonu. Żadna filozofia, zamontowanie takich swiateł czy ich zdemontowanie to kwestia 30min ze spokojnymi ruchami.

W budowie samej lampy wielkiej filozofii nie ma, przekaźnik i tyle. Tania tandeta z za wielkiej wody działa równie niezawodnie jak droższe modele.

Kwestia działania tez jest oczywista, światła muszą włączać się w momencie włączenia stacyjki do pozycji umożliwiającej włączenie silnika, gasną po włączeniu świateł pozycyjnych, co za tym idzie przy jeździe na światłach mijania czy drogowych zgodnie z prawem również nie świecą. Przy krótkich sygnałach światłami drogowymi zgodnie z przepisami nie gasną.

Rozmieszczenie to jak mnie pamięć nie myli minimum 25cm od jezdni i minimum 60cm pomiędzy lampami i nie więcej niż 40cm od brzegów samochodu.

Oszczędności na paliwie są raczej niezauważalne (pomimo, że jazda na światłach zjada circa 150W w zalezności od pojazdu), za to na wymianie żarówek mijania owszem, szczególnie jesli ktoś ma totalnie nietrwałe H7.

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...