Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Powłoka lakieru


Glorusek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie więcej niż 300mikronów



Różne kolory czy rodzaje (metalik) mogą mieć różne wartości ale nie więcej jak 300



Raczej chodzi by wykryć różnice między elementami karoserii



na przykład wszędzie 250 a na jednym 600-1000, ale nawet fabrycznie niektóre miejsca będą miały więcej lub mniej lakieru



oszczędzę Ci czasu. Szukaj tylko polskich egzemplarzy, na wszystkich sprowadzanych są znaczne różnice. Raczej musisz mieć drogi lub pożyczony miernik. Te tanie z allegro to się nie nadaje. Wiele nawet polskich egz. może mieć 500-600 mikronów gdy są powtórnie malowane (rysy w transporcie) i to jest akceptowalne.

 

90% uszkodzeń zobaczysz oczami (najgroźniejsze to progi, słupki i słupek T z boku na drzwiach). W suzuki np.  w komorze silnika i bagażniku nie ma w ogóle lakieru tylko podkład.

Sprawdź dużo ważniejsze elementy - podwozie. Tam są tylko niewymienne elementy.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam x-traila, tylko kupilem miernik lakieru i chce sie nauczyc go obslugiwac i na nissanie sprawdzam cyz dobrze mierze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak kupiłeś miernik, to pewnie w jakimś konkretnym celu? Chyba nie po to aby mierzyć powłokę w swoim którego znasz?

Nie obraź się, ale czasami śmieszą mnie osoby, które latają z miernikami i w 12-letnim samochodzie mierzą.

Oczywiście mierzą i w 3-latkach, ale jak tu udowodnić kupującemu, że parkuję w blokowisku i drzwi mi porysowali a przed sprzedażą pomalowałem? - Nie uwierzą!!! A jak nie pomalujesz i będzie podrapany, porysowany? -Nie kupią!!! I bądż tu człowieku mądry?!?!? Jak komu dogodzić.

Najlepiej rozśmieszył mnie jeden gość, który też mierzył lakier w moim samochodzie. Swoim znajomym-rodzinie opowiadał cuda o moim samochodziku, co z nim mogło być, gdyż błotniki przednie mają całkowicie inne dane niż całość samochodu. Co opowiedziałem znajomym tegoż "badacza" o jego wiedzy, to pozostawię już dla siebie.

Dodam teraz.... u mnie w Tino przednie błotniki są PLASTIKOWE.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze powiedział, tym bardziej, że w wielu autach jest plastik (w x też) a w lagunie 2 to nawet klapa jest plastikowa a maska z aluminium...

Plastik był już na klapie tył cytryny ax. Chamstwo, że nie dają plastiku na tylnych błotnikach. Wtedy do końca życia byłby spokój. Dla niewtajemniczonych w większości aut tam korozja żre najczęściej i najmocniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze zauażyłeś, że często w tylnich błotnikach nie ma nadkoli plastikowych. Samochodzik ma wytrwać tyle co gwarancja lub max. 6 lat. /Jedno wielkie ździerstwo/.

Edytowane przez mirekg9
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda w porządnych autach tj. x i laguna dają jednak folijkę na tylny błotnik ale to jest 20% sukcesu. Ranty i tak zardzewieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... w porządnych autach tj. x i laguna .....

:lol:  :rofl:    dawno się tak nie uśmiałem...  :thumbsup:

 

....Samochodzik ma wytrwać tyle co gwarancja ....

zresztą jak większość współcześnie projektowanych rzeczy.... :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co z tymi wartosciami, kupilem miernik lakieru bo chce sobie kupic wkrotce inne autko i chce przetestowac miernik czy dobrze w miare dziala, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartez dobrze prawi. Jeśli chcesz kupić białego merca klasy c to szukasz gdzieś np w salonie i sprawdzasz a potem zapamiętujesz gdzie ma jakie wartości i porównujesz z kandydatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi dalej nie pomogliście, bo mi raz na x-trailu pokazuje wartosc 80 a innym razem inna nawet nie pamietma jaka, bylem ciekawy ktora jest blizsza prawdziwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 może być w niektórych miejscach - pisałem nie więcej niż 300 a na różnych elementach różni się ale nie więcej niż 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Glorusek, dnia 20 Wrze 2013 - 19:26, napisał:

To mi dalej nie pomogliście, bo mi raz na x-trailu pokazuje wartosc 80 a innym razem inna nawet nie pamietma jaka, bylem ciekawy ktora jest blizsza prawdziwe :)


Ponieważ nadal masz problem co do ustalenia grubości lakieru, to poprosilem o to wuja google.gif i to mi pokazał....
Samochody azjatyckie np.: Honda, Nissan, Hyundai, cienka warstwa lakieru 80 um - 100 um (nawet metaliczne)
Samochody pokryte lakierem akrylem (warstwa nie metaliczna np. kolor biały lub czerwony bez warstwy bezbarwnej) 80 um -100 um zależne od marki samochodu zazwyczaj cieńsza warstwa.
Samochody europejskie warstwa oryginalna jest w większości przypadków grubsza na elementach (metalicznych) 120 um - 150 um.
Samochody europejskie po 2007 roku (lakiery wodne) może być cieńsza warstwa lakieru.
Druga warstwa lakieru na samochodach nowych 190 um.
Elementy aluminiowe 320 um - dwie warstwy lakieru.
Od 590 um - szpachla.
Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu znalazłem początki korozji na przetłoczeniu lewego nadproża, ukrytego za przednimi drzwiami. Podobnie było na klapie bagażnika pod chromowaną blendą. :dribble: Ponieważ auto było na gwarancji udałem się z tym do serwisu. Obejrzeli, pokiwali głowami, zmierzyli grubość lakieru: próg - 45 um, klapa - 95 um. 

Okazało się, ze po wysłaniu przez serwis zapytania do centrali Nissan, polecili im skalibrować przyrząd i jeszcze raz dokonać pomiaru. Nie uwierzyli, że może być tak cienki lakier. Jednak wynik pomiaru był prawidłowy, reklamację uznano. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Samochody azjatyckie np.: Honda, Nissan, Hyundai, cienka warstwa lakieru 80 um - 100 um (nawet metaliczne)

 

 

Czyli mierniczek w miare elegancko mi działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...