Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zdejmowanie posufitki -cieknąca woda


zodzak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ma moze ktoś z was zdjęcia lub jakieś rysunki pokazujące jak zdjąć podsufitkę w celu weryfikacji skąd cieknie mi woda? W ostatnie deszcze zauważyłem że po przednim lewym slupku spływa mi woda do tego stopnia intensywnie, że gdzieś zalała mi elektronikę i zapalil mi sie check. Samochod ma dach panoramę wiec może to gdzies z połączenia szyby z metalem cieknie. Najlepiej będzie rozebrać podsufitkę i lejąc wodę obserwować gdzie cieknie. Miał moze ktoś z was taka przypadłość?

 

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a nie miales wymienianej przedniej szyby ???? Ja kiedys w innym aucie miałem taki sam objaw ciekło po słupku i była to wina zle osadzonej szyby po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca sam nie wiem bo auto mam od 3 miesięcy, ale sprawdze i to. Z drugiej strony to także mogła być wymieniana panorama ... hmmm ... jutro próbuje zdjąc podsufitkę, obym jej nie połamał :(

 

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem się do przedniej szyby i wygląda na to że to cieknie z Iewego narożnika. Zastanawia mnie to że to jest oryginalna szyba więc dlaczego cieknie woda? Chciałem zadzwonić do serwisu ale był już nieczynny. Może była jakaś akcja serwisowa na cieknące przednie szyby? Ciekawe ile będzie kosztowało wycięcie szyby i jej ponowne wklejenie?

 

 

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycięcie i wstawienie tej samej szyby to koszt 100-200zł. Pamiętaj o tym że istnieje ryzyko że przy wycinaniu tej szyby można ją uszkodzić i trzeba będzie zakupić nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem się do przedniej szyby i wygląda na to że to cieknie z Iewego narożnika. Zastanawia mnie to że to jest oryginalna szyba więc dlaczego cieknie woda? Chciałem zadzwonić do serwisu ale był już nieczynny. Może była jakaś akcja serwisowa na cieknące przednie szyby? Ciekawe ile będzie kosztowało wycięcie szyby i jej ponowne wklejenie? Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

Przeglądałem stronę UOKiK i nic nie widzę o przeciekających przednich szybach, chyba, że Nissan miał cichą akcję serwisową, to co innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem się do przedniej szyby i wygląda na to że to cieknie z Iewego narożnika. Zastanawia mnie to że to jest oryginalna szyba więc dlaczego cieknie woda? Chciałem zadzwonić do serwisu ale był już nieczynny. Może była jakaś akcja serwisowa na cieknące przednie szyby? Ciekawe ile będzie kosztowało wycięcie szyby i jej ponowne wklejenie? Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

A skad wiesz ze to orginal moze zostala zmieniona na orginalna po przygodzie z kamieniem i to w tym samym roczniku w servisie.

Odradzam ci wycinanie jej zaznacz miejsce ciekniecia i poprostu niech odtłuszcza to miejsce i dołoza kleju ten klej naprawde czyni cuda, jak nie masz juz gwarancji podjedz do dobrego warsztatu co zajmuje sie tylko i wylacznie wymiana szyb i oni ci to za przysłowiowa flaszke zrobia, nie daj sie naciagnac na wycinanie szyby ...............

 

Lub napraw to sam jak sie tam juz dostałes wysusz dobrze odtłuść spirytusem i zaklej :

http://allegro.pl/wurth-klej-do-szyb-samochodowych-310ml-hit-i3545538796.html

 

A i jeszcze jedno ten klej strasznie brudzi rece i tapicerke to jak bedziesz sam to robil to sie dobrze zabezpiecz

Edytowane przez mexxmen30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...