Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Instalacja Gazowa do T-30


skalabim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Chciałbym założyć instalacje gazowa do mojego x-traila.

Czy ktoś z klubowiczów ma jakieś doświadczenie z instalacją gazową do T-30?

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kolego pełno jest o tym na forum. Poszukaj proszę. Na pewno jest on na czarnej liście Prinza ale z doświadczenia użytkowników wynika, że nic konkretnego się nie dzieje. Zatem warto spróbować. Prinz twierdzi, że kłopoty z gniazdami i głowicą zaczynają się po 50 tys. Zatem 3-4 lata spokoju dla wielu. Ja twierdzę, że najlepszych przyjaciół się nie zagazowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Koledzy,

 

ja mam założoną STAG 300 + zbiornik 55L w miejscu koła zapasowego. Spalanie mam na poziomie 12-13L w trasie, 15-16L w mieście. Niestety jestem już po generalnym remoncie silnika, ale dwóch mechaników powiedziało mi że to nie od gazu - usterka pojawiła się przed założeniem instalacji. Objawiało się to gaśnięciem silnika w trakcie jazdy. Gaz niestety usterkę tylko pogłębił co zaskutkowało wypalonymi zaworami. Temat jest opisany dokładnie na forum.

 

Na instalacji przejechałem już 60.000km i koszty jej założenia + remont zwróciły mi się bardzo szybko. (fakt że robię 50.000km / rok) przy normalnej eksploatacji czas ten zapewne się wydłuży do 3ech lat.

 

Co do samej instalacji - jak się ją przegląda systematycznie to nic się nie będzie działo. trzeba dbać o nią i już.

 

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak tak, mam 2,5L pojemności. ale nie sądzę żeby instalacja była w tym wypadku inna. spalanie pewnie będzie niższe o 1 litr odpowiednio miasto / trasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamietam, 2,5l nie bylo na zadnej czarnej liscie, natomiast 2l juz tak.

A pomijajac to czy cos sie psuje czy nie, gdzie wy chowacie to kolo zapasowe, po instalacji butli w jego miejscu ?

X to dla mnie przede wszystkim auto rodzinne m.in  do wyjazdow na wczasy. Nie wyobrazam sobie jechac z dzieciakami bez zapasu w podroz kilkaset km.

A bagaznik jak dla mnie to absolutne minimum zeby zabrac sie z rodzina na 10 dni. Gdybym jeszcze mial wladowac do niego kolo, to polowe rzeczy musialbym pakowac do kabiny.

Rozumiem zagazowac np Grand Cherokee czy inne auto z przepastnym bagaznikiem albo auto do jazdy po miescie gdzie bagaznika w zasadzie sie nie uzywa. Ale tu. Sam myslalem o gazie do jakiegos SUV'a zanim kupilem X'a. Ale jak popatrzylem na rozmiary bagaznikow w Rav'ce, Suzuki czy Foresterze to slabo mi sie zrobilo. Ostatnio przymierzalem sie do Liberty (po swoich przygodach z moim X'em). Ale jak pomyslalem, ze do malego bagaznika jeszcze bede musial wcisnac butle, pomysl umarl smiercia naturalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamietam, 2,5l nie bylo na zadnej czarnej liscie, natomiast 2l juz tak.

A pomijajac to czy cos sie psuje czy nie, gdzie wy chowacie to kolo zapasowe, po instalacji butli w jego miejscu ?

X to dla mnie przede wszystkim auto rodzinne m.in  do wyjazdow na wczasy. Nie wyobrazam sobie jechac z dzieciakami bez zapasu w podroz kilkaset km.

A bagaznik jak dla mnie to absolutne minimum zeby zabrac sie z rodzina na 10 dni. Gdybym jeszcze mial wladowac do niego kolo, to polowe rzeczy musialbym pakowac do kabiny.

Rozumiem zagazowac np Grand Cherokee czy inne auto z przepastnym bagaznikiem albo auto do jazdy po miescie gdzie bagaznika w zasadzie sie nie uzywa. Ale tu. Sam myslalem o gazie do jakiegos SUV'a zanim kupilem X'a. Ale jak popatrzylem na rozmiary bagaznikow w Rav'ce, Suzuki czy Foresterze to slabo mi sie zrobilo. Ostatnio przymierzalem sie do Liberty (po swoich przygodach z moim X'em). Ale jak pomyslalem, ze do malego bagaznika jeszcze bede musial wcisnac butle, pomysl umarl smiercia naturalna.

daj boxa na dach tylko jak jedziesz na urlop, od 100 można już kupić+bagażnik od 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się wszystko upchnąć. Koło zapasowe ustawia się w pionie i wypełnia felgę mniejszymi bagażami i 4 osoby mogą jechać na wakacje. Oczywiście przed wyjazdem kierowca musi zrobić obowiązkowy przegląd bagażu i dokonać selekcji, co redukuje jego ilość o połowę (kosmetyczka, suszarka do włosów, 10par rajstop, 20koszulek, wielka apteczka, zbyt duża ilość cieni do powiek itp. :) ) potem wszystko się zmieści, nawet jak zapas jest w bagażniku:)

 

Swoją drogą kiedyś jechałem na nurkowanie w dalszą trasę i zapakowaliśmy się do X we trzech nurków, fakt że połowa tylnej kanapy była zajęta, ale przyznam szczerze, że Xtrail po tym wyjeździe okazał się naprawdę pakowny!

 

także butla z gazem pod podłogą to nie kłopot, a zapas zawsze musi jechać, a kosmetyczka już nie koniecznie...wszystko to kwestia argumentacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:). Powiedzialbys to mojej zonie. Jechala z corka na wczasy w tym roku na 10 dni nad morze autokarem (taki zorganizowany wyjazd). Walizy ledwo wlazly do bagaznika auta kiedy odwozilem je na punkt zborny wczasowiczow. Ja na taki wyjazd mieszcze sie w dwoch reklamowkach z biedronki ;).

A bagaznikow dachowych nie lubie. Mialem w P12. Byly zalozone tylko przez 2 godziny (jak wracalem swiezo kupionym autem do domu). Powyzej 100km/h wyje,swiszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...