Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kamera cofania-problem


Arkady773
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam QQ 1,5 Dci Visia po FL z 2010r. i chciałem wrzucić kamerkę cofania. Zmieniłem radio na NC i pojawił się problem z podłączeniem dedykowanej kamery cofania. Majsterek stwierdził, że potrzebny jest "jakiś" moduł bo bez niego lipa i kamerka nie będzie działać. Doradzicie coś?Czy mam zmienić majsterka. Tak na poważnie prosze o pomoc i poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę z rozpiski serwisowej to miał rację, sam zobacz:
12141986898170.png

 

 

Cała dokumentacja: http://nissan4u.com/parts/qashqai/el_j10e/2007_6/type_18/body_electrical/audio_visual_telephone_and_speaker/illustration_1/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Czy ktoś się orientuje czy kamera do QQ (28442BR00B) i do QQ+2 (28442EY00A) to faktycznie dwa różne typy ?

 

Moja coś szwankuje i nie wiem czy czeka mnie wymiana. Wpierw sprawdzę połączenia i styki przy kamerze i sterowniku.

Edytowane przez maniujr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z mojego doświadczenia napiszę że jakiś czas temu miałem konieczność wymiany tylnej klapy, po zakupie kpl z kamerą cofania ( 28442BR00B) i podłączeniu, okazało się że linie prowadzące kamery są skierowane prawie pionowo w górę. Ponieważ nie znalazłem innego rozwiązania, wykręciłem kamerę z uszkodzonej klapy (284424EA0B) i wszystko wróciło do normy. Moim zdaniem w twoim przypadku może być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja w kwestii kamery w tylnej klapie ale z trochę innym pytaniem. Wyłazi spod niej rudy nalot. Auto w trakcie zakupu. Jak kupimy, to trzeba będzie zakonserować. Co może tam korodować? Wkręty czy może blacha....o zgrozo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem zrobię i wrzucę.

Tam za bardzo nie ma co rdzewieć chyba że sprzedający coś, jakiegoś "dzwona", ukrył przed Tobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie może być skorodowana metalowa część w którą wsadzona jest kamera, miałem taki przypadek w poprzedniej klapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie może być skorodowana metalowa część w którą wsadzona jest kamera, miałem taki przypadek w poprzedniej klapie

No to faktycznie już badziewie montują. Mam autko z tego samego roku co Ty ale rdzy żadnej, odstukać w niemalowane :), nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam za bardzo nie ma co rdzewieć chyba że sprzedający coś, jakiegoś "dzwona", ukrył przed Tobą

Osobiście pomierzyłem całe nadwozie. Wszystko jest oryginalne,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowej klapie nie mam tego problemu z tym korodującym elementem


w nowej klapie nie mam tego problemu z tym korodującym elementem


w nowej klapie nie mam tego problemu z tym korodującym elementem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie może być skorodowana metalowa część w którą wsadzona jest kamera, miałem taki przypadek w poprzedniej klapie

Też tak myślę, że to nie blacha klapy tylko jakiś element montażowy.

 

Jak już mowa o korozji, to nadwozie QQ jest jakoś zabezpieczone przed korozją poza lakierem? Mam na myśli np ocynk. W mojej starej lagunie z 2006 roku nie ma grama rdzy, bo całe nadwozie jest ocynkowane. Pomijam fakt, że połowa elementów jest wykonana z tworzyw sztucznych lub aluminium. QQ niestety, cały z blachy.

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcie. Przypuszczam, że u mnie wygląda tak samo i ten rudy nalot z wodą spływa po klapie w dół. Jak się do tego dobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba musisz ściągnąć ta czarną plastykową osłonę z klapy aby móc dobrać się do tej listwy z lampkami oświetlającymi rejestrację, po jej ściągnięciu trzeba tylko odkręcić ten metalowy uchwyt trzymający kamerę w klapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączeniu zdjęcia rudej obok kamery.

post-108557-0-87842500-1518040248_thumb.jpg

post-108557-0-30299400-1518040261_thumb.jpg

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączeniu zdjęcia rudej obok kamery.

No tak. Trzeba zdjąć blendę odkręcić kamerką i zakonserwować uchwyt. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...