Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ścinanie przednich opon


kmy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Od roku jestem szczęsliwym posiadaczem X-a rok 2006.Na wiosnę tego roku zrobiłem mu mały remoncik przedniego zawieszenia (tuleje końcówki).Oczywiście po tym zabiegu byłem na ustawieniu zbieżności i wszystko miało być ok. Po przejechaniu kilku tyś km  przez okres letni zauważyłem większe  zużycie opon od wewnętrznej strony. Myslałem że coś jest nie tak ze zbieżnością i w zwiazku z tym udałem się do ASO celem ponownego ustawienia  geometrii. 

Okazalo sie że ze zbieżnością jest wszystko OK, tylko kąt pochylenia zwrotnicy odbiega od normy 2-3 stopnie.W zwiazku z tym zaoferowano mi wymianę zwrotnic (a to koszt paru tys pln w ASO), myślę że to chyba ostateczność i napewno  nie w ASO . Jeden z mechaników doradził mi rozwiercenie otworów w mocowaniu amortyzatorów w karoserii celem przestawienia kata połorzenia MCpersona. Nie ukrywam że nie chciałbym ingerowac w ten sposób w moje cudo :wave: . 

Jeśli może ktoś w tym temacie coś doradzić to bedę wdzięczny!!!

pozdr. :nissan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup śruby mimośrodowe i ustawisz kąt pochylenia. Ich symbol podawałem w temacie o podnoszeniu zawieszenia.

 

Ew. masz pęknięte sprężyny - bywa że górny zwój pęka i nie daje objawów. Podnieś przód auta żeby koła zwisały i pomacaj górę sprężyny czy nie ma tam luźnego kawałka. Inna opcja to że sprężyny siadły ale to mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup śruby mimośrodowe i ustawisz kąt pochylenia. Ich symbol podawałem w temacie o podnoszeniu zawieszenia.

 

Ew. masz pęknięte sprężyny - bywa że górny zwój pęka i nie daje objawów. Podnieś przód auta żeby koła zwisały i pomacaj górę sprężyny czy nie ma tam luźnego kawałka. Inna opcja to że sprężyny siadły ale to mało prawdopodobne.

gdzie takowe śruby dopasowane do tego modelu mozna nabyć?

Z góry dzękuję za podpowiedź.

pozdrawiam m.s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...