Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tempomat - regulacja?


Piko71

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano 22 wrzesień 2013, 14:07

Witam!
Podczas pierwszej dłuższej podróży moim nowym QQ 2,0 4WD Aut odkryłem coś drażniącego z tempomatem. Po naciśnięciu RET + żeby wrócić do zadanej prędkości samochód zachowuje się jak na rajdzie, gas do dechy, silnik wyje 5000 obrotów i więcej, aż osiągnie wcześniej ustaloną prędkość. :dribble: 

 

Czy można regulować w dowolny sposób, jak szybko samochód powróci do prędkości podróżnej? :rolleyes2:

 

Mój poprzedni tempomat w Almera 1,8 Aut (montowany dodatkowo) "zachowywał się" bardzo spokojnie w takich sytuacjach i bez zrywów osiągał zadaną prędkość.

Ktoś wie i może mi pomóc?

 

P.S.

 

Z odpowiedzi jaką otrzymałem na innym forum wynika, że przy skrzyni CVT nic nie można na to poradzić i trzeba samemu przyspieszyć do poprzedniej szybkości. :thumbsdown:

 

To tak na wypadek gdyby jednak ktoś na tym forum był zainteresowany tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo u siebie. Jedyne nad czym się zastanawiałem to to, czy taniej z punktu widzenia zużycia paliwa jest przyspieszenie samemu do poprzedniej prędkości wykorzystując niższe obroty ale za to w dłuższym czasie, czy też pozwolenie skrzyni na powrót do poprzedniej prędkości w krótszym czasie ale na wyższych obrotach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że czym szybciej tym lepiej ale problem jest że nie zawsze jest to możliwe.

 

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w dieslu z automatem bardzo spokojnie wraca na zadana prędkość. Powiedziałbym nawet ze ciut za wolno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w dieslu z automatem bardzo spokojnie wraca na zadana prędkość. Powiedziałbym nawet ze ciut za wolno

 

A to ciekawe! A jaką masz skrzynię? Tradycyjną czy CVT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...