Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

GAŚNIE PO ODPALENIU - R51 2.5 DCI


barwol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze. Ostatnio zauważyłem, że jak zgaszę silnik i bezzwłocznie go odpalam to zaskakuje, łapie obroty i natychmiast gaśnie. Jak po zgaszeniu zaczekam 5-10 sec. to nie mam do czynienia z tą sytuacją. Poza tym silnik pracuje OK. Czy to jest normalna sytuacja? Jeżeli ktoś może przeprowadzić taki test na swoim samochodzie to będę wdzięczny za odpowiedź. Mój aktualny przebieg to 192.000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się coś podobnego czasami zdarza. Jak mi zgaśnie przy ruszaniu i chcę go szybko odpalić, to niby normalnie odpala, wchodzi na 750 obr/min i natychmiast gaśnie. Czasami za drugim razem wszystko jest ok, a czasami można próbować i 10 razy i nic, jedynym wtedy wyjściem jest chwilę odczekać. Co prawda rzadko się to zdarza, ale jednak. Mi się wydaję, że to immobilizer wariuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zawór na pompie jest za to odpowiedzialny po zduszeniu silnika na listwie pozostaje zbyt wysokie ciśnienie paliwa dlatego trzeba chwilę odczekać aż opadnie

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie ten problem ostatnio się trochę nasilił: to, że po zduszeniu nie chce od razu odpalić, to już się przyzwyczaiłem, ale teraz zdarza się tak, że nawet po kilkuminutowym postoju (silnik normalnie zgaszony) nie chce odpalić, tzn. odpala i natychmiast gaśnie. Po dłuższym postoju problem nie występuje. Jakieś sugestie ? Dodam jeszcze, że auto nigdy nie gaśnie podczas jazdy, ani też nie ma spadków mocy.

Edytowane przez bravo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to gaśnięcie ma związek z temperaturą otoczenia? mojego Ojca Peugeot 807 jak go bez podgrzania świecy odpalisz to też zgaśnie po sekundzie i wystarczy ze temperatura w okolicach 5 stopni taka mała sugestia że może świece nie działają poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...