Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Uszczelka pod glowica, silnik po remoncie


vern1985

Rekomendowane odpowiedzi

czesc, jak w temacie jestem po wymianie uszczelki pod glowica, niestety pali olej/dymi jak diabli, tak wiec  remont zaowocal wyjsciem kolejnych komplikacji, tj perspektywa wymiany/remontu tlokow pierscieni,szlifu bloku pewnie itp do tego od razu moznaby zmienic rozrzad(dzwoni lekko lancuch)  

W duzym skrocie, silnik mam do wyrzucenia ;-( perspektywa wladowania 4000pln w kapitalke silnika( tak orientacyjnie by to wszystko wygladalo... )

Ma ktos jakies rady / sugestie ? skad silnik ewentualnie?

boje sie, ze ryzykujac kupno uzywki , wdepne w kolejna jednostke z dobrze zamaskowanymi usterkami ; / 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słychać było łańcuch i dymił jak diabli to chyba nie Myślałeś że wymiana uszczelki pod głowicą go uzdrowi ? Ja już raz używkę kupiłem i odradzam szczególnie te super okazje {bo tanio }.

Remont starego ? 4000 spokojnie zrobisz i jak nie będziesz oszczędzał na częściach tylko te najważniejsze rzeczy dobrej jakości łańcuszek , napinacz pierscienie uszczelniacze itd . z drugiej strony można kupić 1,6 w dobrym stanie tylko trzeba wiedzieć na co zwracać uwagę Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co robiłem remont SR20

Pierścienie, panewki, rozrząd, uszczelki i uszczelniacze, paski, olej, płyny, przy okazji alternator i pare innych rzeczy które wyszły po drodze.. 2tyś na części (bez tłoków i szlifu cylindrów) to lekką ręką (z rabatem ok 20-30% z hurtowni) plus za robotę minimum 1000zł. Chyba że masz w rodzinie mechanika co zrobi za flaszkę :)

Może lepiej poszukać używanego z gwarancją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się ostatnio orientowałem co do cen remontu silnika. Same części bez rozrządu to jakieś 800-1000zł (części do 1,6 będą tańsze), do tego robocizna 800-1000zł.

 

Przed wymianą uszczelki też palił/dymił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed wymiana brak duzo oleju i palil naturalnie mnostwo plynu chlodniczego(schodzilo mi pol zbiornika wyrownawczego przez noc ) , dymil tylko po odpaleniu przez pierwsze 2min... potem gralo, pracowal tez rowno no ale cóż...

ale temat w zasadzie nieaktualny, wyszarpalem blizniacza jednostke 1,6  za 1000zl i jestem w trakcie swapa, zdaje sie, ze tak trzeba bylo od poczatku dzialac , zaoszczedzilbym mnostwo czasu i pieniedzy ;-) 

pozdro ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 wyszarpalem blizniacza jednostke 1,6  za 1000zl 

 

 

Za ILE??? za 1000zl mogę ci załatwić 2x GA16DE + montaż w cenie. Sam ostatnio wymieniałem i wiem że warto kupować tam gdzie kupowałem. Te silniki są praktycznie niezniszczalne, dlatego są tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...