Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Regeneracja wtryskiwaczy CD20T


misiek9410
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w tym przypadku nie podejrzewam żeby pomogło. A jak nawet pomoże to prawdopodobnie na chwile. Mam chwilowo większą sumę pieniędzy to chce zrobić samochód na cacy. Zostało tylko to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska chwalą majstra z Nadarzyna, Podkowiński jak dobrze pamiętam.

Edytowane przez nowak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens regenerować. Ostatnio rozmawiałem z gościem w serwisie bosha, nowa końcówka wrtysku to ok 90zl i podobnie robocizna z regulacją, czyli ok 180zł za wtrysk. I dostajesz praktycznie nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

końcówka wtrysku 90zł? na nz jest osoba która mi za końcówki boscha podawała cenę coś ok 50-60zł za sztukę.. dochodzi tylko podmienić, ustawić i w głowicę wkręcić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek, a jakie masz objawy na silniku że chcesz regenerować wtryski? Pytam bo moja nyska trochę ciężej zapala a jak już odpali to walnie porządną chmurą siwego dymu. I to bez względu na to czy ciepły czy zimny. (był nawet okres że bardzo ciężko zapalała ale to niejako samo minęło) Jak już odpali to chodzi normalnie i nawet specjalnie nie kopci podczas przyśpieszania. I tak się zastanawiam od czego zacząć poszukiwania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyspieszanie, wyprzedzanie = czarny dym. Pali od strzała nie wazne czy zimny czy ciepły. Czasem na wolnych bujnie obrotami. A u ciebie martwi mnie siwy dym... może być coś z uszczelką lub głowicą.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej pisałem, czy nie lepiej wlać najpierw Liqui Moly, lecz miałem odpowiedź, że jest kaska to lepiej zrobić na cacy.

Kiedyś byłem u mechanika (z innym samochodem) bo zaczął się dławić, dusić, nie równo pracować. Chciałem aby sprawdził mi wtryski lub ewentualnie wymienił. Mechanior powiedział, że oczywiście może to zrobić, lecz najpierw proponował wlać odpowiedni środek i trochę pojeździć i zobaczyć czy jest poprawa, a pieniądze zawsze zdąże wydać jak poprawy nie będzie.

Środek wlałem i poprawa była po 400km. Do mechaniora zadzwoniłem z podziękowaniem i kasę zaoszczędziłem.

Nikomu w kieszeń nie zaglądam ani też nie reklamuję tego produktu, lecz dzielę się tym co mi pomogło i co zasugerował mechanik. Inny pewnie by wziął kasę i nie wiadomo co by też zrobił.

Dodaję że i w Tince też tych środków używam i mam już do nich zaufanie.

http://www.youtube.com/watch?v=hBfM-kaZUZc

http://www.youtube.com/watch?v=gR7701WHXII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlos, napisałem że to serwis Bosha, tylko nie napisałem że z autoryzacją. Może i drogo ale to ASO ;) A wybieram się do niego bo jako jedyny mówi że naprawi mi lejący (na zewnątrz) wtrysk sterujący z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka to raczej u mnie jest OK. Przez 5 lat nie dolewałem płynu chłodzącego. Aczkolwiek nie jest tak mocny jak być powinien (ale to też jest subiektywne bo nie jeździłem inną nyską) Sprubuje tago środka do paliwa. U mnie z kasą krucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ale na sprawdzeniu bym zaoszczedzil :) Koncowki zexela sa zaje%^*#e drogie :/ Wiecie jak to zrobic? przeplywy sa polaczone ze soba, teraz nie widze silnika to ciezko mi okreslic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w jtd z resztą jak w każdym common railu dawka na każdy wtryskiwacz jest zależna od kilku danych spływających do sterownika, od zużycia wtryskiwaczy też, ale głównie od czujnika spalania detonacyjnego, jeżeli czujnik wyczuwa drgania silnika to na jednych wtryskiwaczach obcina dawkę na drugich dodaje by wyrównać pracę silnika. W nissanie cd20t tego nie ma pompa i wtryskiwacze są mechaniczne, a pompa ma rozdzielacz obrotowy i jedną sekcje tłoczącą paliwo, na wszystkich wtryskiwaczach pompa daje to samo ciśnienie i tą samą dawkę. Może niezrozumiałe, ale badanie menzurkami nic w tym naszym silniku nie da.

 

Do wtryskiwaczy w cd20t potrzebny jest próbnik wtryskiwaczy, liczy sie to czy pyli czy nie czy leje i pod jakim kątem pyli, a przede wszystkim ciśnienie otwarcia wtryskiwacza czyli 150-160bar.

O takim próbnikiem

http://allegro.pl/probnik-wtryskiwaczy-osobowe-ciezarowe-n-sacz-i3621937764.html

Edytowane przez bobytempelton
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mirekg9
  tak stosowales LIQUI MOLY? chyba lepsze rozwiazanie niz wlanie w bak. Nie rozcienczamy srodka i czysci tylko wtryskiwacze :) Pytanie tylko czy na cieplym silniku, czy na zimnym? Chyba lepiej na zimnym bo i tak wieksza dawke wtedy bedzie podawal komputer :) Za chwile zamawiam srodek i jakos w tygodniu bede sie zabieral za to, bo mam powazny problem z wtryskiem od dluzszego czasu :/ Wierze, ze uzdrowi moja Pati ;):P

 



P.S. Przed zabiegiem wymienie filtr paliwa, zeby czysty LM polecial na koncowki :)
  Edytowane przez Navstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w primerce gdzie to zainstalujesz? wyczyścisz tylko wtryskiwacze? jak? Może to i dobrze że ktoś ma pomysł z ominięciem baku i wypłukaniu z baku wszystkich syfów i napchaniu ich w wtryskiwacze i pompę. Tylko że w primerce musisz takie coś wstawić przed pompą a za filtrem, i wszystkie syfy z pompy a zaręczam że jest tych osadów trochę wylądują we wtryskiwaczach.

Robiłem wtryskiwacze nie raz, najszybszym sposobem jest rozebranie ich, wymycie w benzynie wymiana końcówek jak trzeba złożenie i tyle, jak końcówki kosztują po 200zł niekiedy docierałem je czyli regenerowałem i pomagało, ten preparat nic nie da pisze z góry, wyczyści nastawnik i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirekg9

  tak stosowales LIQUI MOLY? chyba lepsze rozwiazanie niz wlanie w bak. Nie rozcienczamy srodka i czysci tylko wtryskiwacze :) Pytanie tylko czy na cieplym silniku, czy na zimnym? Chyba lepiej na zimnym bo i tak wieksza dawke wtedy bedzie podawal komputer :) Za chwile zamawiam srodek i jakos w tygodniu bede sie zabieral za to, bo mam powazny problem z wtryskiem od dluzszego czasu :/ Wierze, ze uzdrowi moja Pati ;):P

 

 

P.S. Przed zabiegiem wymienie filtr paliwa, zeby czysty LM polecial na koncowki :)

 

 

Ja się w to nie bawiłem, lecz zleciłem to Boschowi używali LM 5154 i robili to za pomocą urządzenia Jet Clean Tronic.

Odpowiednikiem LM 5154, jest LM 5156 ale wlewa się go już do baku na ok. 40l, a nie tak jak w ulotce 60/70l. Ma to być dawka uderzeniowa.

Natomiast odpowiednikiem tych dwóch /i tańszym/ jest LM 2666, którego używa się już od czasu do czasu tylko zapobiegawczo i konserwacyjnie - jeśli tak można nazwać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Tylko w primerce gdzie to zainstalujesz? wyczyścisz tylko wtryskiwacze? jak? Może to i dobrze że ktoś ma pomysł z ominięciem baku i wypłukaniu z baku wszystkich syfów i napchaniu ich w wtryskiwacze i pompę. Tylko że w primerce musisz takie coś wstawić przed pompą a za filtrem, i wszystkie syfy z pompy a zaręczam że jest tych osadów trochę wylądują we wtryskiwaczach.

Robiłem wtryskiwacze nie raz, najszybszym sposobem jest rozebranie ich, wymycie w benzynie wymiana końcówek jak trzeba złożenie i tyle, jak końcówki kosztują po 200zł niekiedy docierałem je czyli regenerowałem i pomagało, ten preparat nic nie da pisze z góry, wyczyści nastawnik i tyle.

 Jak to gdzie? wymienie filtr paliwa i na niego to zaloze, tak jak na filmie :)

Racja tak jak piszesz byloby najlepiej, ale wez wszystkie koszty pod uwage: koncowki wtrysku zexel 250x4+demontaz wtrysku+wymiana koncowek + montaz wtryskow. Same koncowki to 1 000zl :/ Takie rzeczy jak juz robic to wszystko. Pompe robilem w zeszlym roku, wiec sie nie boje, ze cos w niej pusci jak wleje LM :)

 

Chociaz ostatnio leje bogatsza ON z shella i bp i chyba troche pomoglo, jeszcze zaraz pojde odpalic autko i sprawdzic :)

No i po zabiegu :) Pacjentem był nissan primera p11 2.0TD na zexelu z przebiegiem 317tys kupiłem LIQUI MOLY --> http://www.kolegaberlin.pl/pol_pl_LIQUI-MOLY-DIESEL-SPULUNG-0-5L-4307_1.jpg

do tego kupiłem:

- wstępy filtr paliwa do ropy,

- po 1m. dwa przewody paliwowe ( nie znam średnic, Pan w sklpie mial tylko dwa rodzaje takich przewodów) Jeden szerszy na zasilanie pompy i jeden węższy na powrót,

- kilka opasek do zaciśnięcia na przewodach.

 

Przewody podłączyłem na pompę wtryskową. Powrót z pompy jest poprowadzony bezpośrednio do baku. Na przewód zasilający założyłem filterek. W słoiku umieściłem tak przewody aby zasilający dotykał lekko dna a powrót był ponad lustrem środka w słoiku (wtedy widać ile ropy powraca z przepływów, na początku wracało b.dużo. Wyglądało jakby się zawartość słoika gotowała, później już bardzo mało wracało.)

Silnik pracuje na tym środku zupełnie normalnie, podczas zabiegu silnik pracował na różnych prędkościach obrotowych, jednak nie przekraczałem 3 tys. Pod koniec pozwoliłem mu się wystudzić. Całość zajęła mi jakieś 40-50 min (łącznie z podłączaniem przewodów i dziurawieniem dekielka słoika :P)

 

Co zauważyłem po zastosowaniu LM:

- silnik pracuje znacznie ciszej,

- wtrysk dalej się wiesza :( ,

- motor pracuje elastyczniej (wcześniej podzas szybkiego puszczenia gazu w trakcie jazdy lubił szarpnąć i dopiero wtedy płynnie hamować, teraz robi to bardzo płynnie),

- samochód jeździ bez najmniejszego oporu bez gazu na każdym biegu, czy to pod lekką gurkę, czy to jadę sam czy z kolegą 140kg :o  nawet z nim pod wzniesienie się spokojnie wdrapuje :rolleyes:  (wcześniej musiałem lekko pomóc gazem nawet jak sam jeździłem)

 

Kosz całego zabiegu to ok 60-70zł wszystkie objawy przeczyszczenia mi się podobają, chociaż w moim wypadku nie pomógł mi z tym wtryskiem, ale mimo to sądzę, że warto taki zabieg zrobić :)

 

A wyglądało to tak: http://www.youtube.com/watch?v=mXeesIIaV0w&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...