Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ 2.0 benzyna - rdza


Gość h2o
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pasjonatów QQ :thumbsup:

Mam dość nietypowy problem (a może typowy - to się okaże po odpowiedziach).

W moim QQ z tyłu podwozia pojawiła się rdza - taki rdzawy nalot na jednym z elementów nieopodal tylnych kół. Nie wiem jak się ten element nazywa bo się na tym nie znam - przypomina mi jakąś belkę... może to wahacz. W każdym razie załączam fotki bo inaczej tego nie wytłumaczę.

Moje pytanie jest zasadnicze - czy ten element ma prowo tak rdzewieć? Dodam, że auto było kupione jako nowe w salonie. Nic pod samochodem nie gnije, jedynie te elementy - po prawej i lewej stronie auta. Facet w serwisie twierdzi, że to są jakieś ważne elementy nośne (czy jakoś tak) i one nie mogą być zabezpieczone antykorozyjnie aby w razie czego widać było ewentualne pęknięcia. Nie wiem tylko czy nie robił mnie w trąbę, żeby zamaskować niedoróbkę fabryki.

Proszę więc o pomoc i odpowiedź - czy u was wygląda to tak samo i czy ma to tak być, czy mam wsiadać w furę i znaleźć tego mądralę z serwisu :devil: ?

post-58199-0-29106100-1380114209_thumb.jpg

post-58199-0-53424900-1380114314_thumb.jpg

post-58199-0-41948100-1380114340_thumb.jpg

post-58199-0-39231500-1380114357_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pasjonatów QQ :thumbsup:

Mam dość nietypowy problem (a może typowy - to się okaże po odpowiedziach).

W moim QQ z tyłu podwozia pojawiła się rdza - taki rdzawy nalot na jednym z elementów nieopodal tylnych kół. Nie wiem jak się ten element nazywa bo się na tym nie znam - przypomina mi jakąś belkę... może to wahacz. W każdym razie załączam fotki bo inaczej tego nie wytłumaczę.

Moje pytanie jest zasadnicze - czy ten element ma prowo tak rdzewieć? Dodam, że auto było kupione jako nowe w salonie. Nic pod samochodem nie gnije, jedynie te elementy - po prawej i lewej stronie auta. Facet w serwisie twierdzi, że to są jakieś ważne elementy nośne (czy jakoś tak) i one nie mogą być zabezpieczone antykorozyjnie aby w razie czego widać było ewentualne pęknięcia. Nie wiem tylko czy nie robił mnie w trąbę, żeby zamaskować niedoróbkę fabryki.

Proszę więc o pomoc i odpowiedź - czy u was wygląda to tak samo i czy ma to tak być, czy mam wsiadać w furę i znaleźć tego mądralę z serwisu :devil: ?

 

Qashqai tak ma :-( , mój co prawda z 2007 ale wyglądał tak samo , zrobiłem piaskowanie elementów ,podkład,i warstwa antykorozyjna .Gość tak mówi bo pracuje w serwisie ;-) ,ja zapłaciłem parę stowek i wiem że na kilka lat mam spokój z rdza :-) a i wygląd podwozia nie szpeci auta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam z 2008 roku ten sam przypadek- powierzchowna korozja tylnego wahacza wzdłużnego.Można spróbować zabezpieczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem ,piaskowanie usonelo rdze potem podkład i natrysk środka zabezpieczajacego .Nie ma co próbować , trzeba zrobić bo będzie tylko gorzej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego myślę że niepotrzebnie martwisz się akurat tymi elementami- sprawdz lepiej co masz pod gumami przez które idą przewody w tylniej klapie. U mnie tam już ruda sieje spustoszenie a wiem że to nie tylko problem jednostkowy - oby u Ciebie było ok :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego myślę że niepotrzebnie martwisz się akurat tymi elementami- sprawdz lepiej co masz pod gumami przez które idą przewody w tylniej klapie. U mnie tam już ruda sieje spustoszenie a wiem że to nie tylko problem jednostkowy - oby u Ciebie było ok :thumbsup:

U mnie rdza w okolicach zamka pokrywy bagażnika - na razie tylko od strony wewnętrznej , ale jak długo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu zakończyłem robienie konserwcji całego mojego QQ. Robiłem konserwacje podwozia, nakoli i wszystkich profili zamkniętych (progi, drzwi, klapy komory silnika i bagażnika) demontując wszystkie osłony tak żeby środek konserwujący dotarł wszędzie gdzie tylko powienien być.

Zdziwiło mnie troszkę jak rozebrałem osłonę plastykową wewnetrzną porywy bagażnika i nie było tak rzadnego śladu konserwcji. Zwykła blacha w podkładzie i miejscowo polakierowana w kolor nadwozia. Pytanie teraz jak długo może tam nie być rdzy skoro na dole tego elementu są kanały odpływowe wody. Może powiedzieć że troszkę się zawiodłem bo poza osłonami podwozia i przednich błotników to zabezpieczenie jest bardzo kiepskie.

Edytowane przez Lesiu QQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy 8 letnią micrę która stoi pod chmurką i przy podobnym rozwiązaniu tylnej klapy i kanalików odprowadzających wodę oraz zerowym ,poza podkładem, zabezpieczeniem klapy nie ma najmniejszych śladów rdzy pod osłoną plastikową.Za to woda robi "krzywdę" mikrowłącznikom otwierania tylnej klapy.Więc i QQ nie powinien mieć z tym problemów.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdza pojawia się tam, gdzie albo coś uderza i piaskuje lub woda stoi. Popatrzcie na np. garaże blaszane. Ocynkowana tania blacha bez żadnej powłoki lakierowej i przez lata nie rdzewieją. Zatem spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pasjonatów QQ :thumbsup:

Mam dość nietypowy problem (a może typowy - to się okaże po odpowiedziach).

W moim QQ z tyłu podwozia pojawiła się rdza - taki rdzawy nalot na jednym z elementów nieopodal tylnych kół. Nie wiem jak się ten element nazywa bo się na tym nie znam - przypomina mi jakąś belkę... może to wahacz. W każdym razie załączam fotki bo inaczej tego nie wytłumaczę.

Moje pytanie jest zasadnicze - czy ten element ma prowo tak rdzewieć? Dodam, że auto było kupione jako nowe w salonie. Nic pod samochodem nie gnije, jedynie te elementy - po prawej i lewej stronie auta. Facet w serwisie twierdzi, że to są jakieś ważne elementy nośne (czy jakoś tak) i one nie mogą być zabezpieczone antykorozyjnie aby w razie czego widać było ewentualne pęknięcia. Nie wiem tylko czy nie robił mnie w trąbę, żeby zamaskować niedoróbkę fabryki.

Proszę więc o pomoc i odpowiedź - czy u was wygląda to tak samo i czy ma to tak być, czy mam wsiadać w furę i znaleźć tego mądralę z serwisu :devil: ?

Ten problem jaest jednak typowy w QQ, jak chciałem kupić QQ i ogladałem pierwszego (używane egzemplarze) to myślałem ,że jest po jakimś zalaniu ,każdy następny miał to samo.Po zakupie zrobiłem konserwację i myślę ,że to jedyne wyjście. Rdzewieją tylko elementy zawieszenia samo podwozie jest OK. W nissanie pathfinder to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...