Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Świece żarowe


SDRaid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego, namieszałeś ostro, silnik dci to diesel wiec tam stosuje się świece żarowe. Natomiast w silnikach benzynowych stosujemy świece iskrowe które mogą być tzw zwykłe/tradycyjne lub platynowe czy irydowe. Odnośnie tego co zwykły użytkownik powinien wiedzieć w zasadzie sprowadza się tylko do tego aby dobrać odpowiednią świece do konkretnego silnika a kombinacje ze zmianą na niby lepsze są mało zasadne. Producent wskazał co powinno być zamontowane.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół godziny temu byłem na stronie Beru i właśnie się obawiałem, że namieszałem ;) Dzięki.

 

Więc dwa razy droższa świeca Beru nie da mi żadnych korzyści względem chociażby tej z NGK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pół godziny temu byłem na stronie Beru i właśnie się obawiałem, że namieszałem ;) Dzięki.

 

Więc dwa razy droższa świeca Beru nie da mi żadnych korzyści względem chociażby tej z NGK?

Nie  :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,jestem tu nowa :whistle:Mam Almerę 1,5 dci 2003r,mam pytanie co do świec żarowych,ile ich jest?

Muszę wymienić(i wiem że wszystkie)czy macie jakieś sprawdzone? :dribble:pomożecie? :whistle:

Mery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem N16 przez 5 lat z instalacją gazową(czyli trudne warunki) i sprawdzały mi się NGK. nie było żadnych kłopotów.

Sorki, zapędziłem się ale świece są cztery.

Też jestem tu nowy

Edytowane przez lesnik5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa i firma,musisz sprawdzić tylko typ świecy ale to sprawdzi każdy mechanik po wykręceniu świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki serdeczne :hug:


Świece mam wymienione,ale ponoć akumulator słaby,mam prostownik i tu pytanie czy mogę podładować aku bez ściągania klem?Chodzi o to żeby nie rozkodować radia i alarm tam chyba jeszcze wchodzi w grę.Niestety nie mam garażu ale mieszkam na parterze i mogłabym podłączy ze tak powiem przez okno:)bez odpinania co Wy na to?

Mery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja cały czas będę odradzał świece firmy NGK - zarówno żarowe jak i zapłonowe. Przez świecę zapłonową NGK miałem remont silnika w motocyklu (odpadła elektroda w świecy, na której przejechane było 600km), na forum motocyklistów jest cała masa opisanych przypadków odpadających elektrod w NGK. Odkąd przenieśli produkcję do Francji to NGK zeszło na psy. Świece żarowe też pewnie tak samo spadły na jakości.

 

Do N16 z silnikiem 1.5dCi wg katalogu Denso są świece Denso DG-005.

Co do ładowania akumulatora podpiętego pod instalację - nie polecam, w przypadku awarii prostownika, który da za duży prąd, mamy uwaloną instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,to co proponujesz?Boję się tego rozkodowania radia a chciałabym zrobić to sama, chyba bezsensu biec z tym do mechanika no nie?Poprzednio miałam benzyniaka ładowałam oczywiście wyciągnięty ale tu ta elektronika mnie ciut przeraża.Wiem, najlepiej wziąć do domu i ładować przynajmniej 12 h i chyba tak zrobię aczkolwiek poszłabym na skróty :ball:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A radio się rozkoduje? Całkiem możliwe, że w N16 oryginalne radio nie ulegało rozkodowaniu po odpięciu akumulatora, niech ktoś się jeszcze wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zainwestować w "inteligentną" ładowarkę, która pozwala ładować bez odpinania. Inna czy wolisz zabrać aku do domu, czy pilnować ładowarki za kilka stówek przez okno. Alarm po od pięciu (fabryczny) nie rozkoduje się a radio raczej tylko straci ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi dzwoniłam do serwisu ale pan oczywiście zaprosił mnie do siebie,nie chciał udzielić porady przez telefon,wiem jego kasa:)Chyba zadzwonię do poprzedniego właściciela jak on to robił

Mery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi dzwoniłam do serwisu ale pan oczywiście zaprosił mnie do siebie,nie chciał udzielić porady przez telefon,wiem jego kasa:)Chyba zadzwonię do poprzedniego właściciela jak on to robił

Mery

 

Zainwestuj sobie w taki prostownik http://www.youtube.com/watch?v=9ZO5_7XKrYE

Ja kupiłem w Lidlu, ale podobne bywają też w sieci marketów Jula. Prostowniczek malutki, leciutki, szybko ładuje, jest bezpieczny i sam się wyłączy po naładowaniu. Jak w filmiku, sam sobie dobiera prąd do ładowania. Prostowniki te są bezpieczne i często używają ich karawaningowcy do ładowania akumulatorów w przyczepach, jak i żeglarze do akumulatorów żelowych w łodziach.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi:) Wymieniłam świece i akumulator, 600 -ów nie moje :thumbsdown:Najpierw wymieniałam świece i mechanik powiedział że musi podpiąć autko pod komputer a najpierw mnie wypytał czy kręci czy nie, jak kręci to świece jak nie kręci to aku wiedziałam że aku jest trochę słaby,ale nie mógł zacząć od aku a potem ewentualnie świece?I cz podpięcie pod komputer było konieczne?

Pozdrawiam Mery :ball:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...