Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Coś rozładowuje akumulator QQ 1.6 benzyma


Marcinnn

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

wczoraj byłem z serwisie na 3 akcjach serwisowych, wymiana pompy paliwa, coś z mocowaniem skrzyni biegów i jakaś pierdoła w układzie kierwoniczym. Wyjmowali przy tym akumulator.

Rano akumulator całkiem zdechł. Po konsultacji z elektrykiem i naładowaniu akumulatora okazało się, że on sam jest ok, alternator ładuje, ale po wyłączeniu samochodu coś pobiera prąd. Wartość poboru 0,15-0,18.

Wyjmowaliśmy bezpieczniki po kolei i po wyjęciu bezpoecznika ze środkowego rzędu, 3 gniazdo od strony kierownicy pobór spadł do 0,7 - elekrtyk powiedział, że taki jest prawidłowy bo mam instalację gazową.

Wspomniany bezpiecznik odpowiada za oświetlenie wnętrza itd, jakie urządzenie może powodować ten dodatkowy pobór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

wczoraj byłem z serwisie na 3 akcjach serwisowych, wymiana pompy paliwa, coś z mocowaniem skrzyni biegów i jakaś pierdoła w układzie kierwoniczym. Wyjmowali przy tym akumulator.

Rano akumulator całkiem zdechł. Po konsultacji z elektrykiem i naładowaniu akumulatora okazało się, że on sam jest ok, alternator ładuje, ale po wyłączeniu samochodu coś pobiera prąd. Wartość poboru 0,15-0,18.

Wyjmowaliśmy bezpieczniki po kolei i po wyjęciu bezpoecznika ze środkowego rzędu, 3 gniazdo od strony kierownicy pobór spadł do 0,7 - elekrtyk powiedział, że taki jest prawidłowy bo mam instalację gazową.

Wspomniany bezpiecznik odpowiada za oświetlenie wnętrza itd, jakie urządzenie może powodować ten dodatkowy pobór?

Mam podobnie .... byłem dwa razy w serwisie w przeciągu roku i stwierdzono ,że aku jest ok. .Nie znależli "złodzieja " prądu a jedynie jak u Ciebie myślę ,że może oswietlenie to powodować? Servis twierdził ,że małe przebiegi są powodem takiego stanu ale ja poprzednimi autami 'robiłem' podobne przebiegi i przez 7 i 5 lat do ich zbycia nie miałem problemów. Teraz sprawdzam czy wszyscy domykaja drzwi po wysiadce;) ... i na razie jest dobrze.

Ale czy przy niedomkniętych drzwiach może się non stop palić światło... i czy ono jest tak "prądo żerne" - tego nie wiem ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest "prądo żerne"

W poprzednim aucie dzieciaki zostawiły mi z tyłu auta zapaloną lampkę w podsufitce, dwa dni i akumulator już nie chciał ze mną gadać :)

 

Radzę sprawdzić lampke w bagażniku np. odchylając tylne fotele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka w bagażniku ok. Coś pobiera więcej prądu to fakt, ale...

Syn sąsiada wracał póxno w nocy i powiedział, że mój samochód stał na swiatłach!!!  Przełącznik świateł zostawiłem w pozycji włączone i zawsze tak robiłem, światła normalnie gasły i tak tez było przedwczoraj, SKURCZYBYK SAM WŁĄCZYŁ ŚWIATŁA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka w bagażniku ok. Coś pobiera więcej prądu to fakt, ale...

Syn sąsiada wracał póxno w nocy i powiedział, że mój samochód stał na swiatłach!!!  Przełącznik świateł zostawiłem w pozycji włączone i zawsze tak robiłem, światła normalnie gasły i tak tez było przedwczoraj, SKURCZYBYK SAM WŁĄCZYŁ ŚWIATŁA!!!

To możliwe. U mnie dwa lata temu zostawiłem w ciągu dnia pod basenem i po powrocie po 4h akumulator był zerowy.Skończyło,się na Assistance NISSANA i uruchomieniu z akumulatora serwisu. A też byłem przekonany o wyłączeniu świateł. Od tego czasu zawsze wyłączam z przyciskiem /system bezkluczykowy/.A akumulator po 2 miesiacach wymieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

wczoraj byłem z serwisie na 3 akcjach serwisowych, wymiana pompy paliwa, coś z mocowaniem skrzyni biegów i jakaś pierdoła w układzie kierwoniczym. Wyjmowali przy tym akumulator.

Rano akumulator całkiem zdechł. Po konsultacji z elektrykiem i naładowaniu akumulatora okazało się, że on sam jest ok, alternator ładuje, ale po wyłączeniu samochodu coś pobiera prąd. Wartość poboru 0,15-0,18.

Wyjmowaliśmy bezpieczniki po kolei i po wyjęciu bezpoecznika ze środkowego rzędu, 3 gniazdo od strony kierownicy pobór spadł do 0,7 - elekrtyk powiedział, że taki jest prawidłowy bo mam instalację gazową.

Wspomniany bezpiecznik odpowiada za oświetlenie wnętrza itd, jakie urządzenie może powodować ten dodatkowy pobór?

 

Pobór prądu rzędu 0,07A też nie jest dobry (bo chyba tyle miałeś na myśli a nie 0,7A) i nie wiem co ma do tego instalacja gazowa przy wyłączonym silniku. Pobór prądu samochodu w spoczynku i wyłączonych wszystkich urządzeniach elektrycznych powinien wynosić ok. 0,03A no max 0,05A. Wykonaj sobie ten pomiar poboru prądu sam po załączeniu alarmu. Początkowo przez ok. 15sek możesz mieć pobór prądu ok 0,20A ale później po uzborojeniu alarmu i wyłączeniu czasowym oświetlenia wnętrza pobór prądu powinien być ok 0,02-0,03A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka w bagażniku ok. Coś pobiera więcej prądu to fakt, ale...

Syn sąsiada wracał póxno w nocy i powiedział, że mój samochód stał na swiatłach!!!  Przełącznik świateł zostawiłem w pozycji włączone i zawsze tak robiłem, światła normalnie gasły i tak tez było przedwczoraj, SKURCZYBYK SAM WŁĄCZYŁ ŚWIATŁA!!!

A myślałem że masz qashqai-a a nie skurczybyka. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie fiksuje moduł BCM lub zamki centralnego.(koledze trzy razy wymieniano modul,a dopiero wymiana zamków i przeprogramowanie kluczyków usunęło problem).Co prawda dotyczy tiidy ale problem podobny

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/87728-awaria-modulu-sterujacego/

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/62729-modul-elektryki-zaczyna-fiksowac/

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/61235-samoswiecace-swiatlo-przeciwmgielne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...