Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kontrolka oleju


czarny-kat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś wie co to jest że wymieniłem olej 14000 tyś km temu po wymianie zapaliła się lampka oleju przy uruchomieniu silnika ze trzy razy jak odpalałem teraz znowu to samo się dzieje tylko nie wymieniłem oleju jeszcze objaw zapala się kontrolka oleju i tam gdzie jest stan licznika zapala się napis OLION coś takiego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwierasz od czasu do czasu maskę? nie wiem czy nasze pathy to mają ale np golf znajomego ma czujnik częstości otwarcia maski, auto było bite czujnik krańcowy był skopany noi nie widziało autko ze jego Pan kuka pod maske, gość sobie leci autobaną w niemczech a tu nagle niespodzianka wyskakuje kontrolka oleju, oczywiscie na awaryjny, holowanko drapanie sie po głowie co jest grane bo wszystko jest niby okej dopiero na serwisie ON nie serwisant dopatrzył sie ze ten czujnik caly czas wcisnienty poruszali nim pare razy kontrolka zgasła dziękuję dowidzenia pozdrawiam hah^^

 

swoją drogą to kolego przez patha nie spisz po nocach? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta kontrolka zapala się tylko przy uruchomieniu silnika trwa to około 1,5 minuty i gaśnie i tak ze cztery razy jak pod rząd zapale i jest spokój na jakiś czas zdarzyło mi się to trzeci raz tak sobie sam myślę czy to nie jakieś powiadomienie o wymianie oleju co ileś tam kilosów :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silniku są dwa czujniki jeden ciśnienia oleju i drugi poziomu oleju. Zakładam że poziom na bagnecie jest ok, więc może warto sprawdzić te czujniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...