Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

montaż akcesoryjnych xenon w t30


karibox1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś montował lub widział zamontowany taki zestaw xenono do t30? Wiem, że to nie ma samopoziomowania i sprysków ale czy ktoś może powiedzieć coś o awaryjności i efektywności zestawu

 

 

http://allegro.pl/nissan-x-trail-t30-h4-zestaw-can-bus-xenon-komplet-i3547259919.html

 

post-58920-0-71925600-1380448839_thumb.jpeg

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijając, że jest nielegalny to:

 

Miałem takowy w hrv, działał dobrze, palniki starczyły na 1,5 roku, później trzeba było wymienić. Może trochę oślepiać jadących z naprzeciwka. 

W skrócie - "Bedzie pan zadowolony" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w T30 nie jest wymagany zestaw z dopiskiem "CAN-BUS". Tak mi się wydaje. Pozatym nie ma w nich info o przepalonych żarówkach.

Edytowane przez LeonMP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię nielegalności i możliwości utraty dowodu lub problemów z odszkodowaniem przy wypadku - próbowałem kiedyś montażu w motocyklu i okazało się,że reflektor nie trzymał linii cienia  i rozpraszał światło z żarnikiem ksenonowym co powodowało oślepianie kierowców więc zrezygnowałem. 

 

Poza tym  sprzedający ściemnia ,że  to specjalny zestaw do X-traila.   CAN-BUS przy światłam w tym aucie nie występuje a żarówki przedstawiane na zdjęciach można sobie wsadzić gdzieś.    X-trail ma   żarówkę jedną od  drogowych  i mijania  , jak wstawisz zwykły żarnik to nie będziesz miał długich świateł.  Robią specjalne żarniki biksenonowe  h4 z przesłoną  ale sprzedający pewnie pochwalił by się w opisie gdyby takowe były elementem zestawu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolego przejrzyj ten temat. Może Ci mój pomysł podpasuje z montażem lamp dalekosiężnych ?

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/91987-halogeny-lampy-dalekosi%C4%99%C5%BCne-t30-monta%C5%BC/


ok dziękuję serdecznie, wrócę zatem do koncepcji dalekosiężnych reflektorów

Kolego przejrzyj ten temat. Może Ci mój pomysł podpasuje z montażem lamp dalekosiężnych ?

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/91987-halogeny-lampy-dalekosi%C4%99%C5%BCne-t30-monta%C5%BC/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ćwiczył ktoś wymianę zwykłych lamp z T30 na takie od T30 z oryginalnym xenonem? pasują wtyczki? Pomijając całą instalację poziomowania zatrybi to?

do reflektora masz prowadzone 12V - więc powinno

 

dla pewności jutro dzionkiem posprawdzam i dam znać

 

PS

nie prościej i taniej założyć palniki i przetwornice? 

 

pomijając, że jest nielegalny to:

 

Miałem takowy w hrv, działał dobrze, palniki starczyły na 1,5 roku, później trzeba było wymienić. Może trochę oślepiać jadących z naprzeciwka. 

W skrócie - "Bedzie pan zadowolony" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartez może i prościej ale tak kombinuje co by bardziej legalnie było, poza tym nie mam zaufania do takich kitów.

 

PS.

sprawdź też czy klosz lampy masz szklany czy plastik.

 

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no legalne nie ale i tak bliżej rozwiązania fabrycznego niż kit.

 

Bartez "długie" masz jako osobne źródło? Bo w wersji bez xenon jest H4 czyli 2w1.

Edytowane przez zeshky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem w pracy urwanie pupy i nie spojrzałem pod maskę... dziś będziesz miał 

 

na długie mam osobną instalację a żarówka to chyba h1. Do lampy dochodzi 12v a przetwornica jest w środku

Edytowane przez Bartezm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...