Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Qashqai kamery i opony


Gość ppphhhxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam Nissana Qashqai I-WAY wersja z 4 kamerami z 2012 roku silnik 1.6 benzyna. Fabrycznie opony 18. Na zime zamierzam kupic felgi stalowe i do tego opony 16. Na tabliczce znamionowej auta jest napisane ze 18 jaki 16 sa dopuszcalne, w instukcji natomiast pisza ze nie mozna zamieniac na mniejszy rozmiar opon poniewaz bedzie przeklamanie na kamerze. 

 

Chcialbym sie dowiedziec czy ktos mial podobna sytuacje i czy faktycznie to przeklamanie jest tak duze ze moze byc niebezpieczne zwlaszcza podczas cofania i korzystania w tym czasie z kamer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja Żona ma dokładnie taki sam uklad  lenie 18 zimowe 16 - moim zdaniem  powinna byc utrzymana wielkosc kola - a 215/65/16 jest zamiennikiem 215/55/18  wiec przeklaman nie powinno byc na kamerkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja Żona ma dokładnie taki sam uklad  lenie 18 zimowe 16 - moim zdaniem  powinna byc utrzymana wielkosc kola - a 215/65/16 jest zamiennikiem 215/55/18  wiec przeklaman nie powinno byc na kamerkach.

 

@ppphhhxxx

Oczywiście, jeśli skompensujesz grubością opony zmniejszony rozmiar felgi to nic się nie zmieni, ani licznik, ani widok z kamery.

 

@sHoW

Ale przy okazji mam pytanie: dlaczego zimowe 215/65/16 a nie 215/60/17? Czy cena decyduje czy inne względy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ppphhhxxx

Oczywiście, jeśli skompensujesz grubością opony zmniejszony rozmiar felgi to nic się nie zmieni, ani licznik, ani widok z kamery.

 

@sHoW

Ale przy okazji mam pytanie: dlaczego zimowe 215/65/16 a nie 215/60/17? Czy cena decyduje czy inne względy?

takie zimówki dostałem przy zakupie  samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rozumiem. Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 4

 

 

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...